Поки скуповують українські землі, продукти стали дорожче ніж в ЄС — фермер
Після відкриття ринка землі відбувається бетонування олігархічного устрою у сільській місцевості України.
Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив голова Союзу українського селянства, ексголова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), перший фермер (з 1988 року) Іван Томич.
«Якщо раніше цей процес набирав обертів, то зараз він набирає залізобетонної ознаки. Про це говорять не тільки громадські організації, фермери, звертаюся до уряду, парламенту, але реакції нуль. Ринку землі в Україні 1 січня буде 3,5 роки. Однак маркері від відкриття ринку землі про які раніше говорила влада, не відповідають дійсності. Перший — обіцяне зростання добробуту населення та ВВП. Люди прекрасно розуміють скільки вони зараз витрачають на продуктовий кошик. Найменш захищені верства населення, найбільше використовують продукти борщового набору. А він порівняно з минулим роком у 1,5 та 1,7 рази виріс у ціні», — каже І. Томич.
За його словами, ціни на продукти та товари в Україні вийшли за усілякі рамки порівняно з європейськими цінами.
«Ми випереджаємо сусідні Польщу, Угорщину, Румунію. Дожилися до того, що огірки та помідори продають в грамах. А кіло українських яблук коштує 50 грн. За кг картоплі треба віддати щонайменше 30- 40 грн. У нас реальна продовольча криза в Україні. Крім того, після відкриття ринку землі не збільшилася кількість робочих місць. Навпаки відбувається скорочення. Наразі немає робочих рук, які можуть виробляти трудомісткі продукти. А обіцянка влади про розвиток сільської місцевості звучить сьогодні трагічно. Ми докотилися до того, що фермерські господарства скоротилися до рівня 1993 року. Хоча в нас було понад 48 тисяч господарств. Зараз залишилося близько 12 тисяч господарств, які працюють та сплачують податки. Тож за 3,5 роки нічого хорошого для України ринок землі не приніс», — резюмує І. Томич.