Питання української мови має нас консолідувати — Кремінь

Сьогодні ж ми бачимо наслідки цієї меншовартості та тотального зросійщення на півдні України. Для того, щоб це побороти ми повинні створювати нові продукти, відкривати нові регіональні ініціативи, а також забезпечувати доступ громадян до мовних курсів, розмовних клубів, нових якісних продуктів, які будуть вдосконалювати це середовище.

Питання української мови має нас консолідувати
Питання української мови має нас консолідувати

«Для того, щоб поборотися з наслідками зросійщення, треба розуміти їх природу. Вона була примусовою та проти волі народу. Сьогодні ж ми бачимо наслідки цієї меншовартості та тотального зросійщення на півдні України. Для того, щоб це побороти ми повинні створювати нові продукти, відкривати нові регіональні ініціативи, а також забезпечувати доступ громадян до мовних курсів, розмовних клубів, нових якісних продуктів, які будуть вдосконалювати це середовище. Адже коли середовище є мономовним, тобто україномовним не виникатимуть проблеми з двомовністю», — каже Т. Кремінь.

На його думку, небезпека може полягати в іншому. З появою закону про англійську мову ми не повинні збавляти темпи українізації.

Також підкреслив, що ми повинні перемогти на полі бою, очистити нашу землю від російських окупантів.

«Також повинні боротися, щоб очиститися від ворога: у сфері освіти, культури, транспорту, обслуговування та у цифровому просторі, який розвивається. Ми маємо створювати можливості, щоб української було більше. Зокрема, української мови має бути більше за кордоном. А наш вступ до європейського товариства передбачає статус української мови, яка є офіційною мовою в ЄС. Наша дипломатія повинна бути дієвою та ефективною. Ми повинні створювати додаткові можливості, щоб українські інтереси відстоювалися з більшою інтенсивністю за кордоном. Зокрема, щоб питання національної єдності стосувалося всіх українців, які виїхали за кордон. Питання української мови має нас консолідувати та робити сильнішими», — резюмує Т. Кремінь.