Законопроєкти № 12209 та № 12034 є антиконституційними — експерт
Таке враження, що ті, хто привели цих нардепів до парламенту вирішили вичавити з них на останок максимум негативних рішень, вважаючи, що в них більше немає перспектив у майбутній політичній діяльності.
Про це в коментарі заявив фахівець з ринку праці і трудових відносин Сергій Кондрюк.
«Є надзвичайно дивним, що прострочені на понад один рік, народні депутати захотіли, щось пропонувати. Якщо до цього додати рейтинг популярності нардепів їхнього електорату та населення України, то можна зробити висновок, що вони були нездатні пропонувати позитивні речі під час своєї основної каденції. Вони вирішили під завісу своєї діяльності вкинути все, що в них є недоброго. Аналізуючи зміст законопроєктів поданих в останні дві місяці, приходжу до двох висновків. Висновок перший — в них, як не було, так і немає на сьогодні системного бачення соціально-економічного розвитку країни ні в умовах війни, ні після того, як війна закінчиться. Тому в край дивно, що всі ці пропозиції нардепів носять негативний характер для країни та суспільства. Хоча з іншого боку, це підкреслює сутність теперішнього складу нардепів», — каже С. Кондрюк.
Він наголосив, що Україна продовжує свій рух до ЄС, але жоден з цих законопроєктів — № 12209 та № 12034, не був анонсований, як такий, що витікає з європейської законодавчої бази чи практики.
«Таким чином можна зробити висновок, що наші нардепи не захотіли увійти в історію, а вляпатися в неї. Щодо законопроєктів № 12209 та № 12034 на мій погляд має бути декілька речей вкрай необхідних. Широка дискусія про доцільність цих законопроєктів, особливо в умовах війни. Тому має бути прийнято суспільне рішення про несприйняття будь- яких ініціатив теперішнього складу Верховної Ради та підтримки лише тих проєктів, які стосуються безпосередньо допомоги нашим захисникам», — каже експерт.
На його думку, нардепи лобіюють скандальні законопроєкти через власні інтереси та інтереси їх кураторів.
«Таке враження, що ті, хто привели цих нардепів до парламенту вирішили вичавити з них на останок максимум негативних рішень, вважаючи, що в них більше немає перспектив у майбутній політичній діяльності. Тому в мене враження, що вони лише підкреслюють свою глибоку негативну сутність тим рішенням, які вони приймають. Тим паче, це стосується найбільш незнищенних верств населення — інвалідів. А також посилення конфліктної ситуації у трудовій галузі, шляхом обмеження механізмів та інструментів пошуку рішень в тих конфліктах в сфері праці, які на сьогодні є», — підкреслює С. Кондрюк.
На його думку, з самого початку найбільш ганебною рисою діяльності цього парламенту є те, що вони майже з самого початку почали нехтувати, а потім паплюжити Конституцію, наші міжнародні зобов’язання та європейську соціальну хартію.
«Нардепи приймають рішення, які йдуть у супереч Конституції, Європейській хартії та міжнародній організації праці. Тому в цій ситуації, край дивною є позиція Конституційного суду, уповноваженого з прав людини, та абсолютно незрозумілою є позиція гаранта Конституції, який ці законопроекти підписує», — резюмує С. Кондрюк.
Нагадаємо, що в парламенті намагаються протягнути сканадальні законопроєкти № 12209 щодо обмеження підтримки людей з інвалідністю та№ 12034 про заборону страйків і надання більше моновладдя роботодавцям.