Україна має достатньо газу власного видобутку — експерт про відмову від блакитного палива рф
Якщо б ми продовжували транзит російського газу, це означало б що рф продовжує на нас заробляти, а ці гроші повертає у вигляді снарядів, мін та ракет, вбиваючи українців.
Про це в коментарі заявив голова комітету економістів України Андрій Новак.
" На сьогодні припинення транзиту російського газу через Українську ГТС з 1 січня, у зв’язку із закінченням відповідного контракту не несе ніяких особливих ризиків для України. Це створює проблеми для тих країн, які теж робили ставку, або ж не хотіли вимовлятися від російського газу. Це перш за все Словаччина, Угорщина, частково Австрія. Однак з огляду на війну з рф, рішення про припинення транзиту російського газу цілком правильне. Якщо б ми продовжували транзит російського газу, це означало б що рф продовжує на нас заробляти і ці гроші повертає у вигляді снарядів, мін та ракет, вбиваючи українців", — каже А. Новак.
За його словами, Україна має достатньо газу власного видобутку.
«Якби його не вистачало, то могли б реверсом отримати його з Європи. Однак через теплу зиму, Україні не потрібні додаткові енергоресурси. Природа допомагає України. А враховуючи масштабні руйнування енергетики, тепла зима допомагає нам енергетично забезпечувати внутрішні потреби України», — підкреслює експерт.
На його думку, в Україні є достатньо газових родовищ на підконтрольній території.
«При цих об’ємах Україна може не тільки забезпечувати власні потреби, а й здійснювати невеликий невеликий експорт. Однак потрібно розуміти, що це не швидкий процес. Якби була відповідна державна програма, то власний видобуток газу можемо збільшувати врази», — підкреслює А. Новак.
На питання, чому Україна досі не припинила транзит нафти рф до Європи, експерт відповів наступне:
" Основна проблема — діючий контракт. Україна демонструє партнерам, що виконує свої зобов’язання. Тут діють трошки інші закони та правила. Адже енергетична безпека стоїть на першому місці в міжнародних відносинах, а Україна завершує свої контракті зобов’язання. Після чого припиняти транзит нафти, так само, як і газу", — резюмує А. Новак.
Нагадаємо, що транзит російського газу через Україну в Європу та Молдову зупинено після завершення контракту НАК «Нафтогаз» з «Газпромом.