Чому до Києва приїхав міністр оборони Німеччини, а Фіцо — ні, розповів політолог
Німеччина, як суб’єкт війни висловлює свої претензії на новий світоустрій. А у прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо немає проукраїнської позиції.
Про це в коментарі i-ua.tv розповів політолог Ігор Рейтерович.
«Візит міністра оборони Німеччини до Києва замість Фіцо не пов’язані речі. Борис Пісторіус регулярно буває в Україні. Думаю, що цей візит на продовження підтримки України. Особливо на фоні розмов про початок мирних перемовин з рф. Навряд чи Пісторіус привіз ракети Taurus, бо рішення про них приймає не міністр оборони, а Канцлер. Його позиція нам зрозуміла, і до дострокових виборів у Німеччині, які мають відбутися 23 лютого, вона не зміниться. Тому візит Пісторіуса більше про символізм, для того, щоб передати певний сигнал. Показати єдність, підтримку та привести певну кількість озброєння. Як правило такі візити закінчуються виділення нових пакетів військово- технічної допомоги», — каже І. Рейтерович.
На його думку, ситуація з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, це історія, коли він вирішив «взяти на понт».
«Президент Зеленський відповів йому логічно, що якщо є бажання — приїжджай до Києва, поспілкуємося. Тож Фіцо злякався. Адже з одного боку йому немає з чим летіти, по-друге він розповідає, що в Києві війни немає. Однак при цьому їхати до столиці України боїться. Тож Фіцо сам себе підставив. Крім того, позиція Фіцо не прословацькою чи проукраїнською», -підкреслює політолог.
Крім того, І. Рейтович не виключає, що Німеччина, як суб’єкт війни висловлює свої претензії на новий світоустрій.
«Наразі на хід війни можуть впливати США, Британія, Китай, рф та Німеччина, як думає, як зберегти свої позиції у Європі. Однак в Берліні хотіли б відігравати більш активну роль у наступних змінах світового порядку та у системі міжнародних відносин. Поки вони думаю, як зберегти позиції в Євросоюзі. Це є їх завданням. А у всіх інших гравців є інші плани. Однак вони їх намагаються реалізовувати в інший спосіб. Зокрема, росія останній час робить заяви про те, що з ними треба спілкуватися як із рівними. Тому обраний президент США Трамп має зустрітися з президентом росії путіним. Тобто росія хоче повернутися в клуб великих держав. Є країни на кшталт Китаю, які роблять загальні заяви, але вони більше займаються практичними речами. Розширюють сферу впливу у тій же Арктиці, Африці та інших регіонах земної кулі. Тобто у кожного з гравців різна стратегія та тактика. Адже кожен переслідує свої цілі», — резюмує політолог.
Нагадаємо, що голова Міноборони Німеччини Борис Пісторіус прибув з неанонсованим візитом до Києва вранці 14 січня.