В США заявили, що Україна і рф мають піти на поступки, чи не втратимо суверенітет?

США не вигідно показувати втрату суб’єктності та державності України. Саме тому адміністрація Дональда Трампа робить ставку на припинення вбивств

Марко Рубіо та Дональд Трамп
Марко Рубіо та Дональд Трамп

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Виходячи з побажань рф, в кремлі вимагають закріплення за собою майже 20% територій України. Зменшення української армії та проголошення постійно діючого нейтралітету. А зброя, яка надходила від західних країн, жодним чином не використовувалася проти російської федерації. А на поступки рф може піти, щодо не зменшення чисельності ЗСУ. Також рф може погодитися на відстрочку вступу України до НАТО. Зокрема, десь на 10−20 років. Все це буде подаватися, як поступки рф. Адже росіяни вимагають абсолюту, щоб потім зійтися посередині», — каже І. Чаленко.

На його думку, відкрите питання, щодо поступок з боку рф Запорізькою АЕС.

«Виходячи з чуток росіяни готові відступити з частини Харківської області. А що стосується території навколо Запорізької АЕС, це питання буде підійматися на перемовинах. Україна із Заходом будуть робити все, щоб як мінімум організувати демілітаризовану зону навколо ЗАЕС та повернути цей об’єкт під контроль України. Однак рф більше грається, ніж хоче повернути цей об’єкт Україні. Начеб то з боку рф є сигнал про те, що вона хоче завершити цю війну до 9 травня. Однак насправді, може бути продовження агресії рф та їх наступу. Ми бачимо, що війська рф вже в декількох кілометрах від Дніпропетровщини та продовжують свій наступ. Згадаймо заяву Патрушева, який сказав, що України у 2025 році нібито не буде. А це жодним чином не може бути запрошенням до перемовин», — зазначає І. Чаленко.

Політолог підкреслив, що станом на сьогодні ми не маємо офіційного бачення вирішення конфлікту з боку 47 президента США Дональда Трампа.

«Ми розуміємо, що США не вигідно показувати втрату суб’єктності та державності України. Саме тому адміністрація Трампа робить ставку на припинення вбивств. Тому тему великих жертв війни виставляють на передній план. Тому деескалацію та режим припинення вогню, у США будуть вважати, як припинення війни. Хоча протистояння між рф Україною продовжаться», — вважає І. Чаленко.

За його словами, в такому випадку Україні дуже важливі безпекові гарантії від Заходу.

«Миротворча місія, надходження озброєння, фінансування українського ВПК, а також подальше зміцнення та впровадження західних стандартів серед українського ві йська, побудова фортифікацій. Тобто це комплексний момент. Це величезна робота та фінансування. Однак все це поки гадання на кофейній гущі. Адже на даний момент є різночитання, як має бути», — зазначає політолог.

Він підкреслив, що Україна не визнає окуповані території російськими.

«Ми перейдемо в дипломатичний формат боротьби за ці території», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що офіційна позиція США має полягати в тому, щоб повномасштабна війна, розпочата росією проти України, була завершена, заявив кандидат на посаду держсекретаря в адміністрації обраного президента США Дональда Трампа Марко Рубіо.

При цьому він додав, що на поступки під час досягнення мирної угоди доведеться піти і Росії, і Україні. «Усім слід бути реалістами: на поступки доведеться піти як Росії, так і Україні», — сказав Рубіо, виступаючи перед комітетом Сенату з міжнародних відносин, передає New York Times.