Експерт прокоментував наслідки арешту тіньового флоту рф в ЄС

В Євросоюзі давно мали конфісковувати кораблі тіньового флоту рф. Наразі ж європейці ведуть свою гру та чинять супротив президенту США Дональду Трампу та трампізму у ЄС.

витіснення тіньового флоту рф з ЄС, треба було робити раніше
витіснення тіньового флоту рф з ЄС, треба було робити раніше

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Віталій Кулик.

«Європейський союз перебуває у ситуації, коли ним намагаються грати. Трамп від європейців вимагає певних дій та певної співучасті у протистоянні росії. Зокрема перекидає на європейців більше фінансування оборони, утримання всієї інфраструктури та стримання росії. Очевидно, що в ситуації, коли ми підходимо до можливих великих переговорів, європейці хочуть увійти в них суб’єктами, а не об’єктами, яким наріжуть задач. Тому починаючи від нових санкційних списків та секторальних санкцій та закінчуючи затриманням російських суден, питанням активів, все це стосується суб'єктивації європейців у протистоянні з росією. Тобто щоб це були не лише виконання домовленостей, яких Трамп досягне з путіним, а й екшен план для ЄС. І його доведеться виконувати. Саме тому європейці хочуть долучитися до цього плану. Зокрема, щоб їх позиція була врахована», — каже політолог.

На його думку, європейці чинять супротив Трампу та трампізму у Європі. Вони намагаються підготувати економіку до можливих наслідки протистояння з Трампом, але готові з ним взаємодіяти", — зазначає експерт.

Він підкреслив, що санкції проти тіньового флоту росії вже даються в знаки.

«Китайські та індійські компанії, які були замовниками російської нафти, потерпають та відмовляються нафти й шукають альтернативу. Адже наражають себе на санкційні механізми. Хоча санкції проти тіньового флоту обмежать можливості росії вести війну, але все одно росія шукатиме рішення, як їх обійти. Ганятися по всьому світу за російськими кораблями під прапором Барбадосу по всьому світу достатньо складно. Адже є регіони, де це можна проконтролювати, а є такі, де не можна цього зробити. Тому росія це використовуватиме. Однак удару по економіці рф санкції проти тіньового флоту у Балтійському морі, звичайно завдадуть. А будь-яке позбавлення росії ресурсів є одним з способів, який прискорює або перемогу, або ж закінчення війни. Тому росія вже потерпає від дефіциту. А нанесення удару по тіньовому флоту — додатковий механізм удару по економіці. Це звісно не ембарго, хоча теж позитивне явище. І витіснення тіньового флоту рф з ЄС, треба було робити раніше. Чому цього не було зроблено, питання до країн Євросоюзу», — резюмує В. Кулик.