Яку частину від потреби у розвідданих може взяти на себе «Народний супутник» Притули?

Потрібно зробити хоча б спробу проманіторити, а на що саме були витрачені фантастичні кошти перших двох років повномасштабної війни, які збиралися на безліч технічних засобів. Зокрема, скільки коштів було передано на так званий «Народний супутник» фонду Сергія Притули і яку частику від потреби у розвідданих він може на себе взяти.

українці мають побачити, яку інформацію може збирати Народний супутник Притули.
українці мають побачити, яку інформацію може збирати Народний супутник Притули.

Про це в коментарі заявив експерт з економічних та політичних питань Юрій Гаврилечко.

«А всі зібрані кошти на потреби ЗСУ точно пішли туди, куди треба? Необов’язково, щоб звіт по кожному засобу був публічний. Однак хоча б щоб на закритому засіданні Ради були оголошені результати. Тобто, а чи пішли ці кошти за призначенням? Чи отримали Збройні сили те, на що збирали гроші. Адже виходячи зі жарту співзасновника Монобанку, збираємо спочатку на ядерку, а потім вирішив перевести ці гроші в інший спосіб, то виникає питання, а те на що збиралося взагалі є? На супутник збирали 600 млн грн. А це не аби які кошті. А вони за призначенням витрачені чи ні? Чи я у когось така інформація? Адже якщо витрачені не за призначенням, то ми маємо фантастичне за обсягом шахрайство. Якщо це буде викрито зовні і ми про це почуємо від адміністрації Білого дому, уявіть собі колосальний удар по всьому волонтерському руху України буде нанесено. Буде страшна дискредитація. Тому у нацбезпекових інтересах України почати розслідування, а на що саме йшли кошти, коли їх збирали на подібні проєкти „Народного Супутника від фонду Притули“. Тобто чи всі кошти дійшли до свого адресату?», — каже експерт.

Також за його словами, українці мають побачити, яку інформацію може збирати Народний супутник Притули.

«Якщо це народний супутник, то які тоді проблеми, все, що він збирає викладати у відкритий доступ. росіяни втомляться переставляти свою техніку після того, як її координати будуть потрапляти в інтернет кожну годину. Тобто дуже важливе питання, а яку частину ми можемо перекрити самостійно після того, як припинили обмін даними зі США. Тобто ми можемо самостійно закрити 40%, або 50%, або ж яку частику від потреби у розвідданих може на себе взяти народний супутник. Принаймні населенню треба пояснити ситуацію, яка склалася після припинення обміну розвідданими між Україною та США. Ще раз наголошую, витрачено 600 млн грн — це фантастичні гроші. Більш того, якщо ми такої інформації не отримаємо незабаром знадобиться не лише бюджетна, а й народна підтримка будь чого. Починаючи від бюджетних оборонних видатків через військові облігації. І чи будуть їм довіряти українці, якщо грощі, які вони раніше донатили — зникли. А не визначення цього питання — загроза нацбезпеці в цілому. Для цього є правоохоронні органи, які мають цим зайнятися. Підстави для цього є абсолютно всі», — резюмує Ю. Гаврличеко.

Нагадаємо, США припинили ділитися з Україною усіма розвідувальними даними. Про це повідомило українське джерело для Sky News.

Раніше повідомлялося, що за даними ГУР «народний супутник» приніс безліч користі у нашій боротьбі за свободу. Його можливості дозволяють нам щодня отримувати критично важливі для бойових операцій розвідувальні дані та спалювати тонни ворожої смертоносної техніки!

ICEYE, наприклад, зіграв дуже важливу роль у атаці на Севастопольську бухту 13 вересня 2023 року, коли були знищені російський десантний корабель «мінск» і підводний човен «ростов на дону».