Греція може доєднатися до миротворчої місії в Україні за трьох умов

Греція готова доєднатися до участі у міжнародних миротворчих силах в Україні. Однак це можливо за трьох умов.

Греція може доєднатися до миротворчої місії в Україні за трьох умов
Греція може доєднатися до миротворчої місії в Україні за трьох умов

Стверджується, що розгортання грецьких сил можливе лише за умови дії угоди про припинення вогню, відсутність розгортання на російській території та чіткої стратегії виходу, якщо бойові дії відновляться.

Прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс має намір підтвердити ці умови на саміті «коаліції рішучих» у Парижі 27 березня.

Атени чітко дали зрозуміти, що їхня участь можлива лише після офіційного припинення вогню. Крім того, грецькі війська не діятимуть на території росії, а в разі порушення Москвою режиму припинення вогню війська будуть негайно виведені.

Хоча деякі європейські країни розглядали можливість розгортання військ під егідою місії Євросоюзу. Греція ж виступає за проведення операції під наглядом ООН, вважаючи, що це забезпечить більшу міжнародну легітимність.

Якщо плани щодо миротворчої місії залишаться в силі, роль Греції залишається невизначеною.

Серед варіантів — розгортання сухопутних підрозділів в Україні або військово-морська участь у Чорному морі. Останній варіант краще узгоджується з оборонними пріоритетами Греції.

Однак незрозуміло, наскільки це можливо, особливо якщо схвалять пропозицію Туреччини взяти на себе командування силами, що патрулюють море.

Атени діють обережно, балансуючи між своєю прихильністю до України та інтересами національної безпеки. Місце розгортання матиме вирішальне значення, оскільки ризики для військових істотно відрізняються на сході України та в західних і центральних областях.