Трамп намагається спровокувати Україну на скандал — політолог про угоду щодо видобутку копалин

Президент США Дональд Трамп намагається спровокувати Україну на скандал для того, щоб угода щодо видобутку копалин була підписана на користь американців, а не на взаємовигідних умовах.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Відбувається класична атака в руслі підтримки повної угоди, яка була переслана представником США. Мова йде про продовження перемовного процесу. Заяви Трампа — це лише частина перемовного процесу, не більше. Тут треба не кричати у відповідь, а провести чіткий аналіз. Текст угоди доступний. Цілком очевидна її незбалансованість. Вона не є такою, що демонструє взаємовигодність для сторін. Тому вона потребує подальшого доопрацювання. Очевидно, що українська сторона буде працювати в цьому контекті. А заяви Трампа — лише один з елементів тиску. Це очікувано. Таким чином США хочуть спровокувати українську владу на заяви, які можуть послабити нашу позицію. Проте Україна навчена нещодавнім досвідом і буде забезпечувати подальшу конструктивну переговорну позицію», — каже І. Чаленко.

За його словами, США намагаються вибити Україну зі зручної емоційної позиції та зони комфорту.

«Паралельно, таким чином, Трамп намагається врівноважити свої заяви в бік путіна, якому погрожує ввести мито на російську нафту. А це один із елементів, що Трамп тисне на всі сторони російсько- української війни. А Україна має показувати, що дії тільки на користь власних національних інтересів. Ми хочемо підписати угоду, але у нас є погоджений текст рамкової угоди, який ми можемо підписати. Зараз мова йде про повну угоду. Тому треба набагато більше часу для аналізу надісланого тексту. Починаючи від коректного юридичного перекладу, співвідношення запропонованих ідей до українського законодавства, і до драфту рамкової угоди. Однак ми зараз бачимо провокування медійного скандалу для того, щоб угода була не збалансованою, а протягнутою в бік США», — зазначає І. Чаленко.

На його думку, по-переду може бути безліч раундів перемовин.

«Поки з української сторони не буде фіксації тексу, робота над угодою продовжиться. Перед угодою по мінералах та інвестфонду має по-перше виконуватися тема гарантій безпеки. Ми цю тему не знімаємо. В проєкті рамкової угоди прописано, що це є частиною ієрархії двосторонніх угод, що забезпечує гарантії безпеки для України. Пропозиції, які виглядають, як контрибуції Україні не є актуальними виходячи з нинішніх реалій. А угода має бути підписана лише на взаємовигідних засадах», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами заявив, що президент України Володимир Зеленський хоче вийти з угоди щодо видобутку рідкісноземельних корисних копалин, і попередив його про «великі проблеми», якщо він це зробить.