Навіщо насправді Трамп почав підіймати митні тарифи — відповів геополітик

Президент США Дональд Трамп почав підіймати митні тарифи, бо став вибудовувати кластерну систему. Принципове питання, в який кластер віддадуть Україну, чи ми як суб’єкт завоюємо свій власний кластер.

Юрій Буздуган
Юрій Буздуган

Про це під час ефіру на i-ua.tv розповів геополітик Юрій Буздуган.

«До 1991 року світ було поділено на 2 частини. Радянська та Західна. В одній частині люди мріяли про комунізм, а в іншій про золотий мільярд. В кожній з цих частин були свої правила: економічні, моральні та цивілізаційні. До 1945 року таких просторів було 8. Це були колоніальні імперії, які жили за своїми правилами. За результатами цієї війни світ буде поділений та створено замість єдиного економічного простору біля 10 економічних кластерів. Адже немає мотивації для розвитку. Наприклад, китайці роблять смартфони дешевше ніж всі й ніхто вже не намагається їм протистояти. Адже тільки одна Південна Корея виробляє 85% всіх пароплавів у світі. Тобто, українське суднобудування було знищено не американцями чи росіянами, а Південною Кореєю. І для людства відсутність конкуренції та альтернатив це погано. Це призвело до того, що світова економіка почала падати.

Наприклад, в американському кластері розвиток вище, а якомусь нижче. Вибудовується ситуація, де реального обміну між кластерами не буде.

«Обмін між кластерами контролює світовий гегемон — США. І що починає робити президент США? Підіймати митні тарифи на 25% та 50% начеб то для того, щоб захистити американську індустрію. Насправді він почав вибудовувати кластерну систему», — каже Ю. Буздуган.

За його словами, сьогодні вирішується в якому кластері буде Україна.

«Для зараз саме це є найважливішим питанням. Впевнений, що після закінчення війни кордони України пройдуть по 1991 року. Принципове питання, в який кластер віддадуть Україну. Чи ми як суб’єкт завоюємо свій власний кластер? Якщо дивитися на Європу, то вона природою поділена на чотири незалежних і часто конкурентні кластери», — каже Ю. Буздуган.

За його словами, вони гуртуються навколо основних транспортних комунікацій Північ — Південь. Це Атлантична транспортна комунікація від Іспанії і Португалії до Данії та Норвегії. Її серцем стали Британія та Франція. Тобто, англо- французький союз, який сьогодні виходить на перші ролі і це — союз Атлантичного кластера.

Другий кластер це Рейн та Дунай. Це перш за все Німеччина. До неї приєднуються: Австрія, Чехія, Словаччина, Угорщина, балканські країни та Румунія. Втім, не всі з цих країн орієнтуються на Німеччину. Саме між цими двома кластерами тисячі років йде конкуренція.

Крім Атлантичного та Рейнського кластерів є ще два. Дніпровський кластер — це Україна, Білорусь, країни Балтії, Польща та західні регіони рф, які знаходяться по Дону та Дніпру. Тобто, усі землі, які входили до держави Ярослава Мудрого. Втім, в часи Ярослава Дніпровський кластер дотягувався до Норвегії, королевою якої стала Євдокія Ярославна. Повторимо, кластер — це не одна держава, як мріють московити, а союз держав, об’єднаних географією в єдиний економічний простір.

Останній кластер — Хазарський — Каспійське море, Волга та Двіна. Від Архангельська до Ірану. Зараз активно функціонують три кластери з чотирьох. Наш кластер розірвано на сході окупацією білоруського Смоленська — одного з ключових міст на «шляху з варяг в греки», збудованого прадідом Ярослава — Ігорем. А на заході його розірвали німці, «тимчасово призупинивши» гілку Дніпро-Прип'ять-Вісла при тому, що у 1991 році через неї йшло однієї криворізької руди 7 мільйонів тонн.

«США не вигідно, коли кластері є об’єднаними. Тому окремо будуть Атлантичний кластер і окремо німецький. Головне питання, що буде з нами? Наш кластер сьогодні не працює, хоча є найкращим. Це, тому що він найкоротший. У 1991 році через цей канал по Дніпру перевозили 7000 млн тонн криворізької руди на польські та німецькі заводи. Наразі наш транспортний коридор не працює через те, що його обрубили німці та росіяни. Адже ми є для них конкурентами. Тому головне завдання, яке стоїть сьогодні перед Україною — створити свій транспортний коридор. Також нам потрібен союз із Польщею та вільна Білорусь для того, щоб його запустити. Також у нас власний кластер мають увійти країни Балтії та, з часом, західні регіони рф, які є органічною частиною нашого кластера по Дону та Дніпру. А нашими союзниками є англосакси та французи. Ми за це вже воюємо не одні. Адже британці та французи всю силу свого авторитету кинули на те, щоб відбувати наш транспортний кластер. Це буде аналог ЄС, тільки краще», — резюмує Ю. Буздуган.