Падіння цін на нафту: росіяни не перестануть витрачати кошти на війну — експерт

Падіння фондового ринку і вартості нафти бути стратегічною проблемою для кремлівського режиму з точки зору фінансування війни.

росіяни не перестануть витрачати кошти на війну
росіяни не перестануть витрачати кошти на війну

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Маю сумнів, що чинні корекції фондового ринку і вартості нафти матимуть довгостроковий тренд, бо це є цілком зрозумілою реакцією на запровадження мит з боку США. По- друге, це збільшення видобутку нафти, тією ж самою Саудівською Аравією. Ми бачимо, що саудити демпінгують вартість власної нафти, а це тягне за собою ринок. А якщо б ці тренди протрималися б довше, ніж в межах певних ситуативних рамок, то це б вплинуло на російського агресора з точки зору забезпечення доходів російського федерального бюджету. Адже в них порогом прибутковості від марки нафти Уралс є 60 доларів за барель нафти. А якщо ціна є меншою, то законодавством рф передбачено брати кошти із фонду національного добробуту, який зменшився у три рази. Починаючи зі старту повномасштабної війни», — каже І. Чаленко.

На його думку, це може бути стратегічною проблемою для кремлівського режиму з точки зору фінансування війни.

«Однак поверхово радіти не варто. Адже потрібні додаткові кроки, які підкріплять тренд на зменшення вартості нафти. На це буде впливати подальша історія з митами. Адже в США вже заявили про перемовини з понад 50 державами, щодо перегляду умов. США діють абсолютно прогнозовано в рамках чинної адміністрації. Тобто у Вашингтоні спочатку заявили про захмарні умови, а тепер за відкат будуть вимагати кращих умов у торгівлі з партнерами», — каже І. Чаленко.

Він підкреслив, що за економічними прогнозами стосовно охолодження світової економіки, країни ОПЕК + обертають шлях більшого видобутку за обсягами, ніж тримання високої ціни на нафту.

«Тому візит Трампа до Саудівської Аравії і подальші дії нафтовидобників для рф це — об’єктивно погано. Однак не варто думати, що росіяни перестануть витрачати кошти на війну. Їм легше звузити свій споживчий ринок, знімати кошти з соціальних програм, але збільшувати власні військові витрати», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що у понеділок ціни на нафту марок Brent і WTI впали більш ніж на 2%, опустившись нижче 64 і 60 доларів за барель відповідно, до найнижчих показників із квітня 2021 року. Про це пише Trading Economics 7 квітня.