Заклик до приїзду в Україну, Трамп оцінив з негативної точки зору — експерт
Коли президент США Дональд Трамп каже про просування у перемовному треці, то чомусь це відображається збільшеною кількістю жертв. Безпосередньо українців.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«Запрошення Трампа до України не змінює ставлення чинної американської адміністрації до України. Це посилення месенджа з українського боку, що є конкретні реалії, які можна побачити приїхавши до України, а не отримувати деформовану інформацію. І потім керуючись цієї інформацією приймати рішення щодо подальших перемовин. Однак заклик до приїзду в Україну, Трамп оцінив з негативної точки зору. Адже ми побачили допис Трампа у соцмережі, де він розкритикував цей канал, бо його не сподобався зміст відповідної програми. Це говорить, що Трамп продовжить перебувати у публічній системі координат. Зокрема, що саме він хоче зупинити війну, в якій винен Байден, звинувачуючи по черзі Україну та рф у небажанні домовлятися», — каже І. Чаленко.
На його думку, йде активна комунікація між представником рф Дмитрієвим та представником США Віткофом.
«Однак на тлі цієї комунікації то ми бачимо прильоти по цивільним у Кривому Розі та Сумах й інших громадах. І коли Трамп каже про просування у перемовному треці, то чомусь це відображається збільшеною кількістю жертв. Безпосередньо українців. Коли Трамп говорить: вони помилилися. То цікаво, щл він має на увазі. Хто вони? росіяни, які запустили ракети по цивільним? Або ж українці, бо в мережі шириться наратив про нагородження військових. Тож хто помилився? Трамп чим далі, тим висловлюється все загальніше.
Тому адміністрації США треба змінювати підходи. Адже так чи інакше Штати залишаються нашими партнерами", — зазначає політолог.
На його думку, щодо угоди з США про копалини, навіть якщо президент В. Зеленський або уряд піде на її підписання, то цей документ не пройде голосування у парламенті, якщо він не буде збалансованим.
«Тож, якщо американці зацікавлені в економічній співпраці, то так чи інакше, їм вигідно вийти на якийсь збалансований варіант. Інакше це буде політтехнологічний прийом показати недоговороздатність української сторони. Хоча Україна пропонувала, щоб тема співпраці з мінералів була елементом гарантії безпеки. Однак саме США відмовляються від такого зв’язку. Тому в західному інформаційному просторі продовжуються маніпуляції. Очевидно, що вони не приведуть до форсованого підписання угоди в тому вигляді, а якому вона зараз є», — резюмує І. Чаленко.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Дональду Трампу приїхати в Україну перед початком втілення його мирного плану, щоб він міг «зрозуміти, що тут відбувається». Про це він заявив в інтерв'ю CBS News.