Продовжується геноцид українського народу — радник уповноваженого з прав дитини уряду Словаччини
На жаль, багато європейців не володіють інформацією, що відбувається в Україні та кому потрібна допомога.

Про це під час ефіру заявив радник уповноваженого з прав дитини уряду Словаччини Едуард Бураш.
«З перших днів широкомасштабного вторгнення Словаччина надавала значну підтримку Україні Зокрема, була організована гуманітарна допомогу у місті Кошица. Також Словаччина відкрила кордон з Ужгородом, через який постійно переходили люди. Зокрема, діти, у яких на руках було написано номер телефону. Це діти з Одеси, Дніпра, Маріуполя, Харкова, Кременчуга і так далі. Пройшло три роки, але ми бачимо, що ситуація не стає кращою. Зараз найбільгох допомоги потребує Дніпропетровська, Запорізька, Сумська області. Тобто продовжується геноцид українського народу. А також української мови, культури та історії. Мені дзвонять друзі з Німеччини та просять надати реальну інформацію, що відбувається в Україні та кому потрібна допомога. Не робиться так воно має робитися, адже європейці не мають потрібної інформації», — каже Е. Бураш.
Також за його словами, Словаччина бере українських дітей на реабілітацію. Крім того, в Словаччини на сьогоднішній день за неофіційними данними перебуває 250 тисяч українських біженців.
Своєю чергою, за словами волонтера, словацького громадського діяча і друга України Мар'яна Бізуба, коли почалося повномасштабне вторгнення росії, багато українців працювали в Словаччині. Однак просилися поїхати додому, щоб стати на захист батьківщини.
«Думав, що вторгнення протримається не більше двох -трьох тижнів. Однак ми бачимо, що йде 4 рік війни. Спочатку ми відправляли українським захисникам продукти. Потім стали відправляти масштабні поставки гуманітарної допомоги. Ми відкрили громадську організацію „Дорога життя“. На жаль, в Європі активізується російська пропаганда. Я проживаю в Чехії і бачу, що останні два роки набирає широких обертів у соцмережах. Стараше покоління людей не перевіряють інформацію і слухають російські наративи. На жаль, російська дезінформація лише збільшується», — резюмує Мар'ян Бізуб.