Експерт прокоментував розпуск групи, яка займалась воєнними злочинами рф проти України
На жаль, нинішня адміністрація США, на чолі з президентом Дональдом Трампом не демонструє відповідальної політики. Навпаки, вчиняють дуже багато кроків, які свідчать про примітивний погляд на політику в цілому та на геополітику, зокрема

Про це в коментарі заявив директор Центру досліджень воєнних злочинів при Інституті держави і права ім. Корецького НАН України Микола Сірий.
«Більша частина людства живе у відверто недемократичних суспільствах, або у суспільствах, які серйозно віддалені від демократичних стандартів. В такому випадку, кожен відповідальний політик, який представляє демократичну країну повинен відстоювати демократію, демократичні стандарти та наполегливо працювати в цьому напрямку. На жаль, нинішня адміністрація США, на чолі з президентом Трампом не демонструє відповідальної політики. Навпаки, вчиняють дуже багато кроків, які свідчать про примітивний погляд на політику в цілому та на геополітику, зокрема. Це і припинення фінансування університетів, які займалися фіксацією злочинів рф, а також безвідповідальні рішення, щодо припинення роботи прокурорських груп в системі міністерства юстиції. Тобто, це свідчить, що нинішня адміністрація Білого дому не розуміє демократичних основ, на яких в тому числі і побудовані США. Це прикрі сигнали. Однак з іншого боку вони вказують на те, що ця адміністрація не може бути довговічною. Вона демонструє, що є інородним тілом у демократичному організмі», — — каже М. Сірий.
Він підкреслив, що для загальної системи переслідування кримінально- міжнародних злочинців, які вчинили міжнародні кримінальні злочини, зокрема воєнні, такі рішення та дії це послаблення. Адже країна агресор радіє з огляду на такі дії, починає бачити свої перспективи у більш райдужних фарбах.
«Тому негативний вплив від таких дій США є і буде, але треба відмітити, що він не критичний. Адже весь інший табор країн чітко дотримується демократичних стандартів та розуміння того, що потрібно робити кожній країні. Тобто, що зобов’язана робити кожна країна відповідаючи на факти вчинення міжнародних воєнних злочинів «, — каже М. Сірий.
За його словами, ми бачимо абсолютно послідовну позицію європейських країн, щодо воєнних злочинів рф. Зокрема, Великої Британії, країн ЄС, та країн які знаходяться в Європі, але не входять до Євросоюзу. Також це Канада, Австралія, Японія.
«Це відповідальні країни, які не змінювали свою позицію та ставлення до міжнародних воєнних злочинців. Саме на цьому ґрунтується наша надія та майбутні перспективи», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що видання The Washington Post з посиланням на неназваних співрозмовників написало про розпуск у США робочої групи і звільнення її координатора, уповноважених збирати дані про воєнні злочини, скоєні росією проти України.