Ратифікація мінеральної угоди з США без гарантій безпеки є державною зрадою — адвокат
Угода про мінерали нагадує не стільки Будапештський меморандум, скільки розміщення Чорноморського флоту рф в Криму.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.
«На жаль, українцям не показують, а що ж було прийнято насправді. Повної інформації навіть не бачать народні депутати, яких просять невідомо що легалізувати та затвердити угоду. Адже текст угоди, який гуляє в ЗМІ, є неповним. Крім того, немає висновку Мінюсту, який необхідно зробити для такої категорії угод, відповідно до чинного законодавства України. Ця угода про мінерали нагадує не стільки Будапештський меморандум, скільки розміщення Чорноморського флоту рф в Криму», — каже Р. Кравець.
За його словами, з огляду на те, що було сказано з усіх сторін, можна зробити висновок, що ця угода не має жодних гарантій безпеки для України.
«Немає жодних гарантій, щодо припинення вогню, припинення військових дій, а також повернення армії рф на лінію вогню 2022 року. Тому наявність цієї угоди для українців не зрозуміла. Тим більше, що після підписання цієї угоди, США почали не давати, а продавати нам зброю за ринковими цінами. Тож не зрозуміло, що ця угода дає українцями та Україні. Тому вважаю, що будь яке підписання чи ратифікація угоди без з’ясування гарантій безпеки та розподілу прибутку від цієї діяльності, зупинення військових дій, які були ніби то підставою для цієї угоди, є державною зрадою. І ті, хто ратифікує цю угоду, буде державним злочинцем. Особи, які будуть причетні до її впровадження за законодавством України будуть розглядатися, як державні зрадники, не дивлячись на посади, які вони зараз обіймають», — каже адвокат.
Він підкреслив, що угоду про мінерали, в тому вигляді, як ми зараз бачимо в жодному разі не можна підписувати.
«Все має вирішуватися на референдумі, а не через ратифікацію угод. Адже надра за Конституцією належать народу України. Тому у влади немає повноважень ними розпоряджатися. Такі дії порушують Конституцію, адже надра передаються приватним іноземним компаніям. А цей турборежим в Раді, як раз розрахований на те, аби максимально швидко все зробити так, щоб ніхто не міг зашкодити передачі активів іноземцям», — резюмує Р. Кравець.
Нагадаємо, що угоду про надра, яку було укладено між США та Україною 30 квітня, в Білому домі назвали «першим у своєму роді історичним партнерством.
Прем'єр Денис Шмигаль сподівається, що Верховна Рада ратифікує підписану зі США угоду про надра до 8 травня.
Таке сподівання він висловив під час години запитань до уряду у Верховній Раді.