Дослідник розповів про Северина Наливайка і міф про «селянсько-козацьке» повстання
Северин Наливайко був людиною князів Островських і ніколи не був гетьманом Війьска Запорозького. Він носив монарший одяг і тому він не міг бути лідером селянсько- козацького повстання.

Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
«Так зване повстання Северина Наливайка характеризується тим, що продовжувалася війна Війська Запорозького проти Речі Посполитої. Насправді так зване повстання Косинського, було війною Війська Запорозького проти Речі Посполитої. В результаті чого Військо Запорозьке привело під свою владу майже все Київське та Брацлавське воєводство», — каже історик.
Він нагадав, що коли розпочалася війна османів проти Габсбургів, вони почали просити підтримки, щоб скористатися послугами запорожців. Адже знали, що запорожці можуть відтягнути на себе значні сили.
" А коли османи припинили свій тиск, то Річ Посполита почала вороже поглядати на Військо Запорозьке. А у 1595 році Северин Наливайко зробив похід до Угорщини, де допомагав Габсбургам у війні проти османів. Запорожці не мали до цього відношення. Однак Наливайко приєднався до Війська Запорозького. Однак він ніколи не був гетьманом Війська Запорозького. Він навіть не входив до його структури, бо діяв зі своєю командою. Однак він був людиною князів Островських. Правда Наливайко недовгий час пробув наказним гетьманом", — зазначає дослідник.
Він нагадав, що Військо Запорозьке програло так звану Солоницьку битву. Після чого Наливайка взяли у полон і привезли до Варшави на страту. Однак стратили тільки через пів року допитів. До речі, багато сенаторів виступили за його помилування.
" Поки всі полонені йшли пішки, Наливайко до Варшави везли в кареті. Він носив одяг монархів, тому він не міг бути лідером селянсько- козацького повстання", — резюмує дослідник.