Мистецтво це потужна зброя — голова НСХУ
Чи мають музи говорити, коли говорять гармати? Так. Адже мистецтво це теж потужна зброя. Зокрема, інформаційна та культурна.

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив голова НСХУ Костянтин Чернявський.
«Ще у 2021 році були абсолютно інші плани. Зокрема, мистецькі плани та плани розвитку національної спілки. Залучення інших партнерів та плани, щодо репрезентації саме українського образотворчого мистецтва на теренах інших країн. Після початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що все життя змінилося. Перші дні ми думали лише про порятунок наших колег. Зокрема, тих, хто залишився у найнебезпечніших містах або регіонах країни. Ми думали, про евакуацію та порятунок наших художників», — каже К. Чернявський.
За його словами, в день повномасштабного вторгненням рф першою думкою було переїхати до будинку художника та жити там.
«Хоча сину на той момент виповнилося лише 4 місяці. Треба було евакуювати дитину, але я не міг кинути будинок художника у Києві. Саме завдяки посту поліції, з якими я домовився, наш будинок художника не розмародерили. І коли ворог сунув зі всіх сторін, гостро стояло питання, а чи потрібне мистецтво взагалі? Чи мають музи говорити, коли говорять гармати? Так. Адже мистецтво це теж потужна зброя. Зокрема, інформаційна та культурна. Бо саме в першу чергу ми показуємо нашу культурну ідентичність та самобутність. Ми маємо показувати не лише в Україні. Тому ми почали робити міжнародні проєкти у онлайн форматі, щоб показувати жахи війни. Першим проєктом Національної спілки художників України став проєкт Маріуполь — душа України», — резюмує К. Чернявський.