Україна не погодиться на Стамбул-1, щоб не втратити суб’єктності — політолог

Ми не маємо право викинути на смітник всі напрацювання, які були здійснені. Тобто немає бути відновлення перемовин у ключі Стамбулу -1.

Володимир Зеленський та володимир путін
Володимир Зеленський та володимир путін

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Які санкції США та ЄС можуть ввести проти рф побачимо вже в четвер. Скоріш за все це банківська сфера та енергетичні санкції. А також тіньовий флот і вторинні санкції. Однак Трамп хоче побачити зрозумілу для нього позицію. Навіть його пост, де він пише, що Україні треба терміново погоджуватися на зустріч у Стамбулі і побачити, чи прагне росія миру, чи ні. Тобто це остаточний відлік за яким може прослідувати консолідована та скоординована позиція ЄС та США у частині санкцій, щодо рф», — каже І. Чаленко.

На його думку, президент рф володимир путін може приїхати до Стамбулу, щоб зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.

«Тоді в нього з’явиться шанс ще потягнути ситуацію. Однак зважаючи на особисті якості путіна маю великі сумніви, що він опиниться у Стамбулі. Далі будуть вводитися санкції. Лишилося чекати кілька днів. Треба було одразу анонсувати санкції. Зокрема, що санкції будуть введені з 15 або 20 травня. Тобто вже обрати дату їх введення. Нам треба скрити карти противника. Адже путіну вже досить водити за носа Трампа. Зараз настала точка біфуркації», — підкреслив І. Чаленко.

На його думку, для того, щоб Україна не втратила суб’єктності і нас не використали під час перемовин, треба за жодних обставин не відновлювати лінію зупинену в Стамбулі у 2022 році.

«Перше і єдине, що має обговорюватися — режим припинення вогню на 30 днів. Все інше має слідувати виходячи з плану Трампа та українсько- європейських пропозицій. Зокрема, те, що обговорювалося протягом останніх місяців. Ми не маємо право викинути на смітник всі напрацювання, які були здійснені. Тобто немає бути відновлення перемовин у ключі Стамбулу 1. Хоча путін висловився, що хоче їх відновлення. В даному разу мова має йти, що перемовини нові, а місце старе», — резюмує І. Чаленко.