США можуть посилити санкції проти рф після розмови Трампа та путіна — експерт
США можуть ввести санкції проти рф після розмови президента рф в. путіна та президента США Д. Трампа, або ж не вводити їх весь літній період.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«Мова йде про обмеження російської економіки. Санкції мають зачіпати тіньовий флот рф, а також енергетичну сферу. Вторинні санкції мають бути запроваджені проти країн, які допомагають обходити санкції рф. Пам’ятаємо законопроєкт Ліндсі Грема в США, стосовно 500% мит для країн, які є споживачами російського енергоносія, тому в нинішній ситуації все сприятиме тому, щоб зменшити спроможність рф вести війну. Єдине питання, чи є політична воля для запровадження цих обмежень. Адже, якщо послухати Марко Рубіо Держсекретаря, то він каже, що США будуть вводити санкції, якщо не побачать прогресу у перемовинах», — каже І. Чаленко.
На його думку, поки важко сказати, чи можна вважати прогресом у перемовинах, зустріч російської та української делегації.
«Чому не було досягнуто результатів, на яких наголошували США, європейські партнери та Україна. З формальної точки зору прогрес є, адже це перша зустріч російської та української делегації, а також обмін 1000 на 1000. Тим неменше це показує, що можна довго гратися у перемовнків. І це може стати підставою для американців не вводити санкції. Тому все буде вирішуватися в останній момент самим Трампом. А заяви Келлога та Рубіо — намагання вторити лінії Трампа, а оскільки у нього стратегії немає, він діє ситуативно. Зрозуміло, що США можуть ввести санкції проти рф після розмови путіна та Трампа, або ж не вводити їх весь літній період. Тут є маневр для президента США», — підкреслює політолог.
На його думку, буде продовжуватися робота на найвищому дипломатичному рівні. Ми це й бачимо.
«До цього долучилися Стармер, Макрон, Мелоні, в цій ситуації тиск на рф відбувається, але не настільки швидко, як це потрібно Україні. Тому питання виключно у донесенні реалій та прогнозований наслідків тих чи інших дій адміністрації Трампа. Як, міннім половина предствників Трампа є професійними. Вони намагаються реалістично дивитися на речі. Тому будемо дивитися по ситуації. А Україні залишається лише воювати. Ми ж не можемо оголосити в односторонньому порядку режим припинення вогню. Ми не зможемо стрибнути вище голови. А тим часом рф хоче, щоб США натиснули на Європу, щодо зняття нинішніх обмежень. Тому Україна має працювати на дипломатичному фронті, щоб зробити все для посилення дипломатичного тиску на рф», — резюмує політолог.
Нагадаємо, що міністр фінансів США Скотт Бессент заявив — якщо президент росії володимир путін. не погодиться вести мирні переговори щодо завершення війни в Україні «в дусі доброї волі», то Вашингтон посилить санкції проти рф.