В кого росіяни вкрали літеру Z?
Літера Z, стародавній спосіб написання української букви З стародавньою мовою у Пересопницькому Євангеліє. Ця книга найстародавніший переклад Біблії українською мовою.

Про це під час ефіру заявила керівник видавництва «Адеф-Україна» Катерина Пащенко.
«Зараз ми послуговуємося та званим „гражданським шрифтом“ рф. Це дуже сильно заважає нам ідентифікуватися в цифровому просторі світу, окремо від росії та Білорусії. До речі, буква Z, стародавній спосіб написання української букви З стародавньою мовою у Пересопницькому Євангеліє. Це найстародавніший переклад Біблії українською мовою. Його робили гусячим або ж лебединим пером. Євангеліє вивозили у росію, але книга поверталася назад. Це староукраїнська мова літературних джерел — 1561 рік. Тобто існування української нації та мови, як такої доведено. Ця книга є святинею українського народу», — каже Катерина Пащенко.
За її словами, в наші часі голова держави на Конституції та на цій книзі складає присягу. Тобто кожен президент давав обіцянки поклавши руку на святе письмо.
«Ця книга подарована покійному Папі Римському, а також кожному монастиреві на горі Афон. Також ми хотіли зробити цю книгу доступною для широкого загалу. Зокрема, як для науковців, так і для простих людей. Щоб всі знали, який дорогоцінний артефакт є в Україні. Коли бачать, що у нас є такий артефакт, то до українців починають по-іншому ставитися. До речі, у нас ще є книга ключ Пересопницького Євангеліє, яка дає можливість прочитати українську мову 16 сторіччя, а також порівняти, як вона змінилася за останні 350 років. Тобто читаючи цю книну, можна побачити, що українці послуговувалися латинською буквою Z, а всі, хто каже інше, нехай йдуть за російським кораблем», — каже Катерина Пащенко.
Також під час ефіру керівник видавництва «Адеф-Україна» Алла Істоміна заявила, що наша головна задача, як у віддавців — популяція та розповсюдження книги, а також збереження культурної спадщини.
«Зокрема, видаємо книжки з чого почалася українська вишивка. До речі, вона розпочалася з оберегових розписів наших пращурів прямо на тілі для захисту душі та дому ще часів Трипільської цивілізації і закінчуючи періодом Гетьманщини. Ця книга орієнтована на молодь. Ще одна книга «Вишивка в одязі видатних українців», де можна подивитися, у якій вишиванці ходив Степан Бандера. До речі, вишиванку з таким орнаментом подарували Залужному. Зараз ця вишивка пішла в народ з назвою «Бандерівка». Ми презентуємо ці книжки, тому що в них є документально підтверджені свічення існування українців та української нації. Зокрема, що понад 6 тисяч років тому, наші пращури носили одяг. Зокрема, сукні, які українки мають і сьогодні у своєму гардеробі. Також з книги можна дізнатися про традиції та розвиток українського одягу. Адже, коли нам розповідають, що Україна була створена за наказом Леніна у 20 столітті, то ця література доводить українцям вивчити свою справжню історію «, — каже Алла Істоміна.