Запровадження канадської пенсійної системи в Україні це черговий піар — експерт
В Україні реформи відбуваються заради реформування, а не для захисту прав людей.

Про це в коментарі заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.
«Це черговий піар. Нічого нового немає. В Канаді дії трирівнева змішена пенсійна система. Однак замість піару та запровадження ебалів чи іноземних солідарних систем, треба модернізовувати власну солідарну систему. В Україні реформування відбувається заради реформування, а не для захисту прав людей. Зараз людина може працювати 30−40 років, все життя в неї забирають 22% ЄСВ, а потім людина виходить на пенсію, кілька років поживе та помирає, а гроші, які вона фактично 40 років відкладала, просто згоріли. Треба зробити так, щоб частину цих грошей успадкували нащадки пенсіонера», — каже А. Павловський.
За його словами, без стабілізації економіки жодна пенсійна реформа в Україні не запрацює.
«В першу чергу, має запрацювати українська промисловість для створення робочих місць. Жодна реформа без грошових ресурсів не запрацює», — резюмує А. Павловський.
Нагадаємо, що Канада розглядає можливість допомоги у створенні пенсійної системи, подібної до своєї, для України. Про це заявив міністр фінансів Франсуа-Філіп Шампань. Зазначається, що в Канаді державна пенсія (OAS) є базовою щомісячною виплатою, яка фінансується з загальних податків. Право на неї мають усі мешканці Канади старші 65 років, які прожили в країні більше 10 років після повноліття.
Пенсійний план Канади (CPP) є обов'язковим та передбачає внески для працевлаштованих осіб віком від 18 років. Працівники та роботодавці порівну сплачують внески, а у разі виходу на пенсію (зазвичай з 65 років) пенсіонери отримують щомісячні виплати, які залежать від заробітку та тривалості внесків