Excalibur Army та «Українська Бронетехніка» підготували запуск виробництва снарядів вже у цьому році

Чеська компанія Excalibur Army, що входить до складу Czechoslovak Group, відкрила представництво в Україні для розширення співпраці та запуску локалізованого виробництва боєприпасів.

Excalibur Army та «Українська Бронетехніка»
Excalibur Army та «Українська Бронетехніка»

У Excalibur Army підкреслюють, що відкриття офісу дозволить поглибити взаємодію з українськими партнерами, оптимізувати логістику та налагодити спільне виробництво оборонної продукції на території України.

У партнерстві з компанією «Українська Бронетехніка» вже підготовлено проєкт із локалізації виробництва великокаліберних боєприпасів.

«Ми підтримуємо Україну з першого дня повномасштабного вторгнення й залишатимемося стільки, скільки буде потрібно — цей крок є свідченням нашої довгострокової відданості. Новий офіс — це не просто символ. Це практичний крок, що дозволить прискорити ухвалення рішень, покращити логістику та забезпечити тіснішу взаємодію з партнерами на місцях. Зараз ми не можемо розголошувати деталі виробництва, однак наша команда працюватиме над тим, щоб наші технології та рішення відповідали реальним умовам поля бою», — зазначив Ян Краткий, директор з маркетингу Excalibur Army.

Українське представництво компанії відповідатиме за обробку замовлень, документаційний супровід і технічні консультації, що дозволить суттєво скоротити час реагування та забезпечити більшу гнучкість у роботі.

Ключовим напрямом діяльності стане спільне виробництво артилерійських боєприпасів, зокрема калібру 155 мм.

Відповідний меморандум з «Українською Бронетехнікою» підписали ще у 2024 році.

Запуск виробництва боєприпасів заплановано на 2025-й.

У Excalibur Army підкреслюють, що це надважливий крок до забезпечення стратегічної автономії України у сфері боєприпасів.

За словами директора «Української Бронетехніки» Владислава Бельбаса, компанія готова виготовити понад 100 000 снарядів різних типів калібру 155 мм і 50 000 снарядів калібру 105 мм, щойно отримаємо державне замовлення.

На початковому етапі понад 50% виробництва буде локалізовано, а в перспективі цей показник зросте до 80%.