Московитські технології ХVII ст. в сучасній російсько-українській війні

Обізнаний — значить озброєний. У цій програмі крізь призму віків розглянемо незмінну тактику московитів щодо поневолення українців.

Її суть у вмілій організації спочатку протестного до своєї влади, потім колаборантського, а згодом і сепарського руху на теренах України. А от після цього починається організація повноцінних військових підрозділів з українців для війни з іншими українцями. Власне, зіцьковування в тій чи інший формі одних українців з іншими і є головною технологією кремля в підкоренні нашого народу. Про те як протидіяти цьому і як нівелювати підступні технології московитів — говоримо з незалежним дослідником історії України Сергієм Коваленком.

Дослідник розповів про московитські технології ХVII ст. в сучасній російсько-українській війні. Почалася ця історія в 1651 році, коли гетьман Війська Запорозького Богдан Хмельницький програв Берестецьку битву та поступився частиною територій на користь Речі Посполитої, щоб зберегти решту держави. Перелякані українці з окупованих поляками земель повтікали у сусіднє московське царство, де московити почали їх використовувати на свою користь проти України. Саме так і виникла Слобожанщина. І коли у 1658 році почалася війна, то слобожанці разом з москвою воювали проти Війська Запорозького. Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.

«Дії політичних еліт часто повторюються впродовж сторіч. Тобто там є певні закономірності. Варто згадати 85 -річчя початку Другої Світової війни у вересні 1939 року, до якої 17 вересня приєдналися війська срср. Характерним є те, що фактично у Польщі була відібрана частина територій, заселених українцями — Волинь і Галичина. Зроблено це було за участі раніш поневолених українців від 1921 року після програшу армії УНР у війні з тодішньої москвою», — каже історик.

Він зазначає, що коли на Галичину прийшли війська срср, українці спочатку радісно потирали руки, адже почалися розправи над поляками — їх одвічними ворогами.

«У поляків все відбирали, але віддавали не в приватні руки, а організовували колгоспи. А після репресій над поляками, добралися і до українців. Зокрема у Львові почали відбирати всі приватні підприємства, переводити їх у державну власність. Тому у Львові одразу почалися продовольчі проблеми. І робилася окупація силами українців, які були під московською окупацією. У той же час західні українці, хоч і мали претензії до Польщі, але ще тоді не розуміли про яку окупацію йдеться під срср. Саме тому західні українці згодом масово записувалися в дивізію Галичина та Українську Повстанську Армію. Якщо ж подивитися на цю історію на кілька століть до того, то можна побачити, що аналогічна ситуація відбулася в 17 сторіччі. Почалася ця історія в 1651 році, коли Богдан Хмельницький програв берестецьку битву та поступився частиною територій на користь Речі Посполитої, щоб зберегти державу. Перелякані українці з окупованих поляками земель тоді повтікали у сусіднє московське царство, де їх почали використовувати проти решти українців. Так виникла Слобожанщина. І коли у 1658 році почалася війна, то слобожанці разом з москвою воювали проти Війська Запорозького. Тобто москва використовувала українців у боротьбі з українською державністю», — каже історик.