Україна 17-го і 21-го століть: неоднозначність зовнішнього управління

Боротьба української держави Військо Запорозьке за свій суверенітет фактично зводилася до пошуку того чи іншого сюзерена, за підтримки якого робилися спроби зміцнити власну державу.

Ситуація тих часів дуже нагадує нинішню, коли ми також маємо покладатися на зовнішні сили, щоб отримати шанс на майбутнє. А чи могло б бути інакше і тоді, й зараз? Чи можливо вибороти суверенітет без того, щоб спочатку не спиратися на зовнішнє управління? І взагалі: які уроки з подій 17−18-го сторіч ми маємо засвоїти сьогодні, щоб знову не наступити на старі граблі?

На ці питання шукатимемо відповіді з незалежним дослідником історії України Сергієм Коваленком.

Україна має справу з державним виродженням кадрів і цей паразитарний клас не дає країні розвиватися. Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.

«Нам треба забезпечити два пункти. Перше — домогтися реалізації в Україні на конституційному рівні принципу Монтеск’є щодо незалежності трьох гілок влади: законодавчої, виконавчої та судової. У нас судова влада не є незалежною, бо судді призначаються, вони повинні обиратися. Судді загальної юрисдикції мають залежати від виборців, а не від влади. Другий пункт — на рівні громад треба створити постійно діючий комітет виборців, які б контролювали виконання депутатами від цієї громади своїх зобов’язань та обіцянок. Ця робота повинна проводитися постійно, а не від виборів і до виборів. У такий спосіб активізується активна частина громадського суспільства. Багато українців можуть взяти участь в комітеті виборців, щоб контролювати діяльність депутатів та уряду», — каже історик.

На його думку, Україна має справу з державним виродженням кадрів.

«Цей паразитарний клас не дає країні розвиватися. А його якість при цьому постійно погіршується. Тому мають бути постійно діючи комітети для кожної громади. А на Майдан треба буде виходити з готовими проєктами. А коли настануть вибори, то для всіх одночасно має наступати політична відповідальність за їх діяльність. Комітет виборців має брати участь у висуванні кандидатів», — резюмує С. Коваленко.