Війна, суспільство і образотворче мистецтво

Цьогорічного листопада Київська міська організація Національної Спілки Художників України (НСХУ) відзначає своє 55-річчя.

Звичайно, під час страшної війни — не до свят. У той же час і без мистецтва, що надихає й окрилює на боротьбу й творення, — годі й думати про перемогу на одному з головних — світоглядно-духовному фронті. Про сьогоднішнє життя столичних художників, тенденції в образотворчому мистецтві, відображення війни, її впливи на творчість митців і звісно ж боротьбу за нашу перемогу на культурному фронті говоримо з Головою Київської міської організації НСХУ Миколою Кутняховим та членом НСХУ Костянтином Косаревським

Кожна людина - художник, здатний створювати свої неповторні образи, — про це в програмі розказав Голова Київської організації Національної Спілки Художників (НСХУ) України Микола Кутняхов.

«Кожна людина здатна не лише сприймати, а й створювати власні неповторні образи. Саме це прагнення до творення прекрасного й є тією життєдайною енергією, яка дозволяє людству творити цивілізацію», — каже він.

Голова столичної НСХУ вважає, що роль мистецтва під час війни є дуже важливою: «Мистецтво не лише надихає на боротьбу й перемогу. Велику роль воно відіграє й у лікувальних цілях. Ми часто передаємо картини в госпіталі й ці полотна лікарі використовують в процесі реабілітації поранених. За їхніми словами, дуже сильний вплив на бійців мають дитячі портрети, які фактично наповнені життєдайною енергією. Їхній психологічний вплив можна порівняти хіба що з впливом ікон. Не здивуюся, якщо подібна практика психологічної реабілітації поранених знайде своє широке застосування найближчим часом.»

Щодо завдань Київської організації НСХУ, то тут Микола Кутняхов вважає, що їй треба відходити від тих принципів роботи, які були колись, долати пережитки «совка» й ставати повноцінною профспілкою, яка захищає права митців та створює умови для їх творчої реалізації