Дніпровці вимагали звільнення ув’язнених волонтерів
Затримання Яни Дугар, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка нагадує їм репресії 1937 року.
![Дніпровці вимагали звільнення ув’язнених волонтерів](https://i-ua.tv/img/790x450/0/8650107425756856393859921568879822979989504n-85ce6014.jpg)
У Дніпрі вимагали звільнити волонтерів, ув’язнених по справі вбивства Павла Шеремета. 14 лютого о 10-й годині біля обласної прокуратури Дніпровщини кілька небайдужих мешканців міста вийшли підтримати Юлію Кузьменко, Яну Дугар та Андрія Антоненка. На їх думку, влада може навішати необґрунтовані звинувачення на будь-якого патріота.
![Прокуратура Дніпропетровщини](/files/upload/38/%D0%9C%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%8E/86462384_152445152383587_315635776488472576_n.jpg)
— Сьогодні відбувається суд над Юлією Кузьменко та Яною Дугар, — говорить організаторка акції Людмила Шамрай. — Але не всі мають змогу поїхати до Києва, щоб підтримати волонтерок. Висмоктані із пальця звинувачення проти Яни Дугар, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка — справа всеукраїнського масштабу. Кожен патріот та активна людина мають ризик стати наступними жертвами.
На мою думку, влада цілеспрямовано взялася за свідомих громадян. Такі люди їй не потрібні, бо вони — небезпечні. А якщо ми будемо спокійно спостерігати за арештами, наступним може стати кожен із нас. Настали часи, коли є ймовірність опинитися за ґратами у будь-якої людини з активною позицією. Тому, потрібно боротися і показувати, що ми готові відстоювати наших найкращих громадян.
![](/files/upload/38/%D0%9C%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%8E/85060792_185669632781901_6806559949024395264_n.jpg)
Учасники акції порівнюють ув’язнення волонтерів із репресіями 1937 року. Вони переконані, що влада цілеспрямовано не звертає уваги на аргументи адвокатів Яни Дугар, Юлії Кузьемнко та Андрія Антоненка.
— Я не раз їздила в Київ на судові засідання і бачила, що говорили захисники та звинувачення, — розповідає вчителька Валерія Коваленко. — Юлію Кузьменко цілеспрямовано притягли до цієї справи. На момент вбивства Павла Шеремета, вона знаходилася на передку і як лікар надавала допомогу пораненим. Чомусь судді вперто ігнорують ці свідчення. На камерах спостереження чітко видно, що дівчина, яка причетна до вбивства Павла Шеремета без тату. Яна Дугар має його ще з 2014 року. Що ж стосується Андрія Антоненка, то він нижче на 10 сантиметрів, за людину, зафільмовану на відео. І це все доведено адвокатами. Судді не приймають жодних їх доказів. У мене складається враження, що у служителів феміди затулені вуха, і вони просто не чують.
![учасники мітингу](/files/upload/38/%D0%9C%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%8E/86501986_1021356921561123_2339006891247534080_n.jpg)
Зараз відбувається підміна понять. Видно що з героїв і патріотів намагаються зробити злочинців. Єдина провина людей, яких притягли до справи Шеремета, те що вони — волонтери, служили в АТО та рятували Україну від агресора. Усе це нагадує 1937 рік. Репресії — це завжди страшно, тому нам дуже не хочеться їх повторення. Нехай нас небагато, але повз нас проходять люди і може, вони почнуть думати.
Учасники мітингу написали звернення до виконувача обов’язків прокурора Дніпропетровщини Романа Соскова. Тепер він його має передати до Києва.
![Заява до виконувача обов'язків обласного прокурора Дніпропетровщини.](/files/upload/38/%D0%9C%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%8E/86172051_2893122277424085_2036603316292550656_n.jpg)