У Дніпрі згадали загиблих за лютий
Захід всеукраїнський. Відтепер, він відбуватиметься щомісяця.
![У Дніпрі згадали загиблих за лютий](https://i-ua.tv/img/790x450/4/882611951943241085087271316763846840418304n-28b418df.jpg)
У Дніпрі, 5 березня відслужили панахиду на честь воїнів, загиблих у лютому 2020 року. Вшанування відбулося на Алеї Героїв біля ОДА.
Захід всеукраїнський. Його ініціювали Південно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, Дніпропетровська єпархія ПЦУ та капелан Дмитро Поворотний. Відтепер, вшанування полеглих у війні з Росією відбуватиметься щомісяця. Подібні молитви відслужили в Чернігові, Києві, Полтаві Харкові, Луцьку, Одесі, а також в Нікополі та Кривому Розі.
Усього в лютому 2020 року загинуло 4 українських захисники. Капелан Дмитро Поворотний назвав їх поіменно та прочитав їх короткі біографії.
Клавдія Ситник. Медик 93-ї ОМБр «Холодний Яр», 33 роки. Уродженка Харківщини, села Зачепилівка. Загинула 1 лютого біля селища міського типу Новотошківське, внаслідок осколкового та кульового поранень. Клавдія постачала на позиції медикаменти і потрапила під обстріл. Залишилася донька, яку вона виховувала сама.
Максим Хітайлов. Солдат, гранатометник 72-ї ОМБр імені Чорних Запоріжців, 22 роки. Уродженець Полтавщини, села Вирішальне. Загинув 18 лютого за спостережний пункт в районі Золотого, в наслідок снайперського обстрілу. Цей бій став одним із найзапекліших за останні роки, з масштабним використанням артилерії та ДРГ противника. Загинув унаслідок снайперського обстрілу, коли прикривав відхід своїх побратимів. Його тіло опинилося у російських бойовиків і було передано бригаді аж 20 лютого.
Дмитро Гринь. Старший солдат 58-ї ОМБр імені Гетьмана Івана Виговського, 27 років. Уродженець Сумщини, міста Шостка. Загинув 26 лютого, внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої біля Майорська в районі Горлівки. Отримав множинні осколкові поранення і помер в лікарні. Похований на Кладовищі в Шостці, поряд із своїм другом Антоном Хобою — кіборгом, який загинув 26 січня.
Володимир Федченко. Головний сержант взводу 93-ї ОМБр Холодний Яр, 46 років. Уродженець Луганщини, села Нещеретове. Досвідчений воїн загинув 27 лютого від снайперського обстрілу на позиції біля Новотошківського, Попасний район. У нього залишилася дружина, четверо дітей: доросла донька і троє синів, двоє з яких ще вчаться в школі, а третій — студент. Володимир похований на рідній Луганщині.
![](/files/upload/38/%D0%94%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%86%D0%B5%D0%B2%D0%B5/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9/89031612_197390661602972_1319140466993659904_o.jpg)
— Це люди, які жили поруч з нами, прийняли виклик війни і виконали свій обов’язок і військовий, і громадянський, і людський до кінця, — зазначив Дмитро Поворотний.
Священики відслужили панахиду, а дніпровці поклали квіти та лампадки біля стел Алеї Героїв.
![](/files/upload/38/%D0%94%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%86%D0%B5%D0%B2%D0%B5/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9/88321359_3421217421238146_5925077448357052416_n.jpg)