Аркадій Корнацький: Будемо боротися до переможного кінця

Ми відстоїмо село та сільраду.

Аркадій Корнацький: Будемо боротися до переможного кінця

На Миколаївщині, у селі Чаусово-2 поліція протидіє роботі членів сільської територіально виборчої комісії. Сільській голова і люди у формі правоохоронців виступають проти проведення чергових виборів. Що відбувається у селі Чаусово-2, i-ua.tv пояснив голова ВО «Порятунок села» Аркадій Корнацький.

— Чи будуть чергові вибори у Чаусово-2?

— Для проведення у селі Чаусово-2 Первомайського району Миколаївської області 25 жовтня 2020 року чергових виборів депутатів сільської Ради і Чаусянського сільського голови є всі необхідні підстави. Перш за все правові, і всі можливості.

Необхідність проведення таких виборів визначена частиною 3 статті 141 Конституції України та Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році», у селі є легітимна і діюча територіальна виборча комісія, яка зареєструвала кандидатів у депутати сільради і кандидата на посаду сільського голови, та створила дільничну виборчу комісію. Так що до виборів все готово.

— Ви говорили про тиск на кандидатів у депутати і членів виборчих комісій. Що відбувається?

— Як тільки територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатів, районні та вищого рівня органи влади через районну поліцію почали шалений тиск на членів сільської територіальної виборчої комісії. Їх буквально тероризують, вчиняючи стосовно них чисельні незаконні дії. До складу комісії входять переважно жінки. Саме до них додому як вдень, так і вночі приїжджають поліцейські автівки, стоять під воротами, грюкають у них, вимагають вийти на вулицю, їхати з ними, і висловлюють різні погрози, у тому числі погрожують тюрмою. Погрожують також по телефону, вимагають припинити здійснення службових обов‘язків по підготовці та проведенню виборів, від секретаря та голови комісії вимагають здати печатку комісії.

Все це свавілля розпочалося з подачі нинішнього Чаусянського сільського голови К. Токара, який замість того, щоб дбати про захист законних інтересів села і односельчан, діє навпаки, їм на шкоду, і вислужується перед «начальством».

Такий собі прообраз гіршого варіанту старости, що призначалися окупантами в українських селах у 1941−1944 роках. Тепер знову такі витребувані, і до речі варто зауважити, що з початком так званого об’єднання громад у багатьох випадках саме сільські голови зраджували свої села і допомагали узурпаторам влади фальсифікувати документи для ліквідації сільрад і убивчого для сіл «об‘єднання громад».

— Кому цей тиск потрібен?

— Він потрібен виключно ворогам України, українського народу, які знищують українську державність шляхом не проведення законних чергових місцевих виборів до більш як шести тисяч сільрад.

— Як ви збираєтеся протидіяти тиску?

— Для початку зареєструємо кримінальне провадження щодо перешкоджання поліцаями здійсненню діяльності членів виборчої комісії, а потім будемо протистояти свавіллю всією громадою. Будемо боротися до переможного кінця, але сільраду і село відстоїмо.