Відбулося чергове засідання МВКГ з упровадження в Україні ЦТРМ
02 березня 2018 року відбулося чергове засідання Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Ключовими питаннями, які пропонувалися до обговорення, були такі: створення на базі Концерну РРТ національної цифрової багатоканальної телемережі; кінцева дата припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.
02 березня 2018 року відбулося чергове засідання Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення.
Ключовими питаннями, які пропонувалися до обговорення, були такі: створення на базі Концерну РРТ національної цифрової багатоканальної телемережі; кінцева дата припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.
В ході обговорення було надано інформацію про те, що план упровадження в Україні ЦТРМ до цього часу гальмується, 70% його не виконано. Таке ставлення мовного регулятора та монополіста цифрового мовлення, який реально зміг забезпечити покриття областей мовленням лише на 60−65%, веде до погіршення інформаційної безпеки держави, а за рахунок кодування супутникового мовлення медіа групами, понад 35% громадян України залишаться в інформаційному вакуумі та перейдуть на безкоштовні ресурси агресора, що стає проблемою національної безпеки України. Присутні запропонували СБУ звернути увагу на такий стан речей та розібратися з питаннями зволікань та гальмування.
Голова Держспецзв’язку проінформував присутніх про хід реалізації рішення Уряду зі створення на базі концерну РРТ державного цифрового мультиплекса. Він повідомив, що за умови оперативного погодження відповідними державними інституціями всіх необхідних питань уже наприкінці 2018 року близько 80% території України буде покрито цифровим сигналом державного оператора.
За результатами обговорення поточних питань переходу на цифрове мовлення було прийнято низку принципових рішень. Зокрема, підтримано проект Плану поетапного вимкнення аналогового мовлення, схвалений Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, та рекомендовано його затвердити до 15 березня.
Також прийнято рішення визначити Одеську область першою, з якої розпочнеться вимкнення аналогового мовлення в Україні.