Засідання з питань упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення
12.09.2017 відбулося чергове засідання Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення.
Присутнім було надано інформацію про хід виконання Плану заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення (
Питаннями для обговорення на засідання були:
— коли УДЦР завершить перепланування у смузі радіочастот 470−694 МГц (пункти 1 — 3 Плану заходів) та надасть висновки ЕМС до Національної ради для подальшого налаштування передавачів «ЗЕОНБУД» на нові частоти;
— хід планування УДЦР мультиплексу в діапазоні 174−230 МГц (пункти 5 та 17 Плану заходів) для державного оператора;
— хід виконання УДЦР та попередні результати контрольних вимірювань (пункти 6 та 7 Плану заходів) зон покриття цифровим сигналом території Волинській області;
— підготовка Плану (операційного плану) поетапного вимкнення аналогового телебачення (пункт 9 Плану заходів) з урахуванням рішення Уряду про перенесення строку вимкнення аналогового мовленн;
— коли розпочнеться активна інформаційна компанія (пункт 13 Плану заходів) з інформування населення про перехід на цифрове мовлення;
— хід підготовки законодавства (пункт 20 Плану заходів) для спрощення ввезення телетюнерів.
В ході обговорення присутніми було зазначено наступне.
УДЦР виконав НДР щодо перепланування у смузі радіочастот 470−694 МГц для першого та другого цифрових дивідендів, провів підбір частот для 372 РЕЗ у смуги 174−230 МГц та здійснив погодження 2/3 частот з ГШ ЗСУ, здійснює міжнародну координацію, яка повинна бути завершена у грудні 2017 року.
Проведено контрольні вимірювання у Волинській області, результати яких направлено замовникам («1+1» та «Інтер») для прийняття.
Проте, через відсутність відповідних заявок компанії «Зеонбуд», Нацрада не може подати до УДЦР подання для розрахунку ЕМС. Ціна питання 93 млн.грн., які зі слів представника «Зеонбуду», потрібно для подальшого переулаштування передавачів компанії.
За пропозицією представника «1+1» було обговорено питання можливості зміни модуляції з 256 до 64 QAM, що може дати можливість здійснити «Зеонбудом» заходи без великих затрат.
Учасниками запропоновано провести відповідні підрахунки та надати інформацію для прийняття рішення.
Незважаючи на проведену роботу, залишається не вирішеним одне з головних питань — підготовка плану вимкнення аналогового мовлення.
Запропоновано Нацраді прискорити вирішення цього питання.
Також, не вирішеним залишається питання з інформування населення про перехід на цифрове мовлення. Представник Міністерства інформаційної політики не зміг надати будь-яку інформацію з цього питання.
Одночасно присутні нагадали про незрозумілі дії з боку суб’єктів законодавчої ініціативи, зокрема щодо питання прийняти проект Закону реєстр.№ 6565 (про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України), який готується на друге читання, та закладення в нього норм та положень, які не відповідають міжнародним зобов’язанням України, що може викликати санкції та інші заходи впливу з боку структур ООН та міжнародних інституцій.
Орієнтовною датою наступного засідання визначено 27 вересня.
Перебіг подій з цього питання вже розглядався раніше
(інші посилання: