Розлучник, що рятує світ
Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра 41-й театральний сезон відкрив виставою «Розлучник» за мотивами однойменної п’єси румунського драматурга Іона Сапдару в постановці заслуженого діяча мистецтв України Олексія Лісовця
Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра 41-й театральний сезон відкрив виставою «Розлучник» за мотивами однойменної п’єси румунського драматурга Іона Сапдару в постановці заслуженого діяча мистецтв України Олексія Лісовця.
За тридцять років роботи в Театрі драми і комедії Олексій Лісовець поставив низку вистав, серед яких — «Ромео і Джульєтта», «Рогоносець», «Жіночі ігри», «Сільвія», «Корсиканка», «Дикун», «Мотузка»… Цього разу митця зацікавила творчість актора, режисера та драматурга Іона Сапдару, який народився у Придністров’ї, а нині працює у Національному театрі імені Василе Александрі (м. Яси, Румунії). Його «Розлучник» — сучасна історія, в якій крізь сміх і сльози розумієш, що ця вистава про кожного з нас…
Головний герой Фелікс Поєнару (народний артист України Анатолій Ященко) зареєстрував товариство з обмеженою відповідальністю «Розлучник». В обов’язки пана Поєнару входить зустрітися з людиною, і повідомити, що її або його чоловік чи дружина бажають подати на розлучення. Здавалося б звична справа. Але щоразу герой стає свідком заплутаних ситуацій. Так, наприклад, Фелікс потрапляє у квартиру, де саме в цей час відбувається пограбування, але одна зі злодійок виявляється його шкільною подругою. Іншим разом повідомляє молодій особі, що з неї збирається розірвати стосунки чоловік, якого насправді не існує… Непередбачуваним є фінал. Фелікс Поєнару вирішує змінити рід діяльності й відтепер він лише рятуватиме людей від розлучень.
На перший погляд може здатися, що роль Фелікса Поєнару — лише технічна, яка потрібна тільки для того, аби пов’язати між собою різні епізоди. Але Анатолію Ященку вдалося створити яскравий образ, який, мабуть, особливо запам’ятається багатьом театралам. Заслужені артисти України Сергій Кияшко та Світлана Орліченко, актори театру Сергій Коршиков, Михайло Кукуюк, Костянтин Костишин, Дарія Домецька, Ірина Мак встигають грати у виставі по кілька ролей, щоразу максимально розкриваючи кожного з персонажів.
Нині у Театрі драми і комедії також працюють над новими постановками. Через кілька місяців Ігор Грінберг презентує виставу за п’єсою «Розпутник» Еріка-Емманюеля Шмітта. Анастасія Осмоловська вирішила звернутися до українською класики. Це буде сучасна версія комедії Михайла Старицького «За двома зайцями». А Тамара Антропова взяла до роботи п’єсу Готхольда Ефраіма Лессінга «Емілія Галотті». Такими будуть найближчі прем’єри театру, якому саме у день відкриття 41-го сезону, 7 вересня, виповнилося 40 років!
Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото надані театром