Серіал «Зломовчання» представлять на Berlinale

Вперше український серіал відібрано до програми 72-го Берлінського фестивалю Berlinale Series Market Selects як «такий, що має високий ринковий потенціал». Іншими словами — як проект, що може зацікавити широку аудиторію у різних країнах.

Серіал «Зломовчання» представлять на Berlinale

Власне, першу перевірку трилер «Зломовчання» вже пройшов на «відмінно», викликавши непідробний інтерес українського глядача. Його прем’єра відбулася на початку грудня 2021 року на стримінговому сервісі OLL. TV — і відразу звернула на себе увагу команди Berlinale Series, яка займалася відбором проектів. Цього року до програми Berlinale Series Market Selects увійшли 13 серіалів, знятих кінематографістами з різних країн. «Зломовчання» визнано одним із найперспективніших для показу в інших країнах світу.

«Минув місяць після прем’єри „Зломовчання“, а серіал уже викликав інтерес за межами України! — коментує директор OLL. TV Юлія Трибушна. — Для нас це дуже радісна подія, і не приховуватиму — вона викликає почуття гордості, адже наші амбітні, але ризикові плани втілюються в життя. „Зломовчання“ — не лише перший оріджинал для стримінгової платформи в Україні, а й перший експеримент для OLL.TV. Ми мали на меті зробити продукт, який раніше в Україні ніколи не вироблявся, контент іншого рівня — починаючи з високого бюджету і закінчуючи важливими соціальними сенсами. Те, що проект відібраний незалежним міжнародним журі на такому світовому кінофорумі як Berlinale, говорить про те, що все вийшло. Їхній вибір підтвердив нашу мету — створювати для користувачів OLL. TV ексклюзивний якісний продукт європейського рівня».

Серіал «Зломовчання» — це результат співпраці української стримінгової платформи OLL. TV, кінокомпанії Star Media, хорватської компанії Drugi Plan та німецького дистриб’ютора Beta Film. Зйомки проходили у Хорватії та Україні у 2021 році.

У головній ролі знялася українська зірка Ксенія Мішина, а її партнером став хорватський актор, відомий за голлівудськими блокбастерами «Фарго» та «Останні пантери», Горан Богдан. Режисер картини — Далібор Матаніч, творець серіалу «Новини» (The Paper) для Netflix. Сценарій написав Мар’ян Алчевський — автор серіалу «Успіх» (Success) для HBO Europe.

«Шановне міжнародне журі ще раз підтвердило, що компанія Star Media виробляє якісний продукт, залучаючи для цього найкращих професіоналів своєї справи, — каже продюсер Рита Гребенчікова. — Високий рівень якості картинки серіалу „Зломовчання“ був зрозумілий з перших хвилин знайомства з режисером, і це стало сильною мотивацією для всієї команди. Вірю, що цей проект розпочне традицію сучасних якісних серіалів на платформах в Україні, і наш ринок увіллється у світовий тренд».

Основою для сценарію став бестселер хорватського письменника та журналіста Драго Хедла «Виборче мовчання» («Izborna šutnja») з його «Slavonian Trilogy». У ньому йдеться про реальне розслідування злочинів, пов’язаних із кримінальним бізнесом та торгівлею людьми. До речі, Драго Хедл відомий далеко за межами Хорватії та неодноразово нагороджувався престижними міжнародними преміями у сфері журналістики за свої резонансні розслідування.

Berlinale Series Market традиційно проходить під час Берлінського кінофестивалю та збирає галузевих експертів, виробників, дистрибуторів, правовласників для демонстрації та обговорення головних трендів світового серіального виробництва. В рамках Berlinale Series Market представлена секція Berlinale Series Market Selects, де демонструються найбільш яскраві та перспективні для ринку проекти з усього світу.

Усі серії трилера «Зломовчання» можна переглянути лише на онлайн-сервісі OLL. TV

Про проект:

Серіал «Зломовчання»

Кількість серій: 6

Режисер-постановник: Далібор Матаніч

Автор сценарію: Мар’ян Алчевський

Продюсери: Небойша Тараба, Міодраг Сила, Влад Ряшин, Надя Рехтер-Гарєва, Рита Гребенчікова, Федор Гречанінов, Юлія Трибушна, Дмитро Кицай, Віталій Чирков

В ролях: Ксения Мишина, Горан Богдан, Дарко Милас, Сандра Лонкарик, Виктор Сарайкин, Андрій Ісаєнко, Ірина Веренич-Островська.

Виробництво: Drugi plan and HRT в співпраці із Beta Film, Star Media, OLL. TV та ZDF/ARTE

Дія відбувається в наші дні у Хорватії та в Україні.

Перша дівчина потонула, друга померла від передозування наркотиків, а головний підозрюваний невдовзі виявляється невинним і… теж мертвим. У Хорватії детектив Володимир та репортер Стрібор б’ються над розкриттям цих убивств.

У цей же час киянка Ольга дізнається про загадкове зникнення своєї племінниці-підлітка. Чоловік Ольги — Іван Хорватич, найвпливовіша людина в хорватському місті Осієк, і саме в це місто приводять Ольгу пошуки племінниці. Там вона знайомиться з Володимиром та Стрібором.