Незабутні мелодії Різдва
Завершальними акордами року, що добіг кінця, у Національній опереті України стала серія традиційних святкових концертів «Різдвяні зустрічі». І вже вдруге ці заходи відбувалися на тлі ворожого вторгнення й боротьби нашої країни за незалежність. Також це був ще один привід, аби зібратися разом та продемонструвати, що ніхто не відбере у нас святкову магію та бажання жити у вільній державі!
![Незабутні мелодії Різдва](https://i-ua.tv/img/790x450/7/4146555374123834511129787551310294566210742n-ea1b21dd.jpg)
Під час концерту були представлені найкращі різдвяні мелодії України та інших країн. Проведенню цих концертів передувала копітка робота всього колективу театру на чолі з режисером-постановником, очільником Національної оперети, народним артистом України Богданом Струтинським. Також у його підготовці взяли участь диригент-постановник Віталій Фізер, балетмейстер-постановник Вадим Прокопенко, хормейстер-постановник Максим Ковальчук, диригенти Сергій Дідок та Ярослав Близнюк, балетмейстер Олег Чиш.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/414658024_412383544446302_8798952513602122212_n.jpg)
Урочисту атмосферу свята створив вже перший номер програми «Увертюра Різдвяної пісні» А. Сільвестрі. Про те, що новий рік наближається нагадала композиція «Дзвін дзвіночків». Ліричні мотиви відчувалися у пісні «Свята ніч», яку разом з оркестром та хором подарувала солістка-вокалістка театру Мар’яна Боднар. Подорож в американське Різдво глядачі здійснили разом з Дмитром Шарабуріним та мелодією «Хай сніжить». Мелодія «Одного разу в грудні» з мюзиклу С. Флаерті «Анастасія» прозвучала у виконанні чарівної Яни Татарової-Цуцкірідзе. Далі був неповторний дует у складі заслуженої артистки України Ольги Федоренко та Олександра Чувпила — «Молитва». Продовжила концерт пристрасна мелодія «Кохай мене сьогодні вночі» у виконанні Олексія Кириллова. Справжню танцювальну феєрію «Співай, співай, співай і відчувай ритм» створили артисти балету театру. «Відчуваю себе добре» заспівав Валерій Мірошниченко, напевне це та пісня, яка підкорює жіночі серця. А ще одним подарунком від вродливих і талановитих заслужених артисток України Галини Грегорчак-Одринської, Любові Доброноженко та Ольги Федоренко стала мелодія «Прийти». Від них естафету перейняли чоловіки — заслужені артисти України Арсен Курбанов і Володимир Одринський та солісти-вокалісти Віталій Іванов, Валерій Мірошниченко і Олександр Чувпило. Особливо проникливо звучала пісня «Я хвора», яку заспівала заслужена артистка України Ася Середа-Голдун. Християнські мотиви пройшли червоною ниткою через мелодію «Ти даєш мені сили» у виконанні Віталія Іванова. Завершили перше відділення прем’єрою «Все, чого я бажаю на Різдво — це ти» разом з Вікторією Бусел та балетом театру.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/414658198_412383204446336_7610256343048752122_n.jpg)
А друге відділення нагадало про українські народні звичаї та традиції, про те, як ми святкували Різдво — «Добрий вечір», «Спи Ісусе», «Бог предвічний», «Через гороньку» і, звісно ж, широковідомий в усьому світі «Щедрик». Разом з хором театру ці невмирущі твори виконали заслужена артистка України Любов Доброноженко та Олена Галушка і Катерина Ясенчук.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/414659689_412383424446314_5464738961952432271_n.jpg)
Далі ще раз звернулися до світової різдвяної спадщини. На сцену під гучні оплески вдячної публіки знову виходили заслужені артисти України Ольга Федоренко, Ася Середа-Голдун, Володимир Одринський, солісти-вокалісти Олексій Кирилов, Олександр Чувпило, а ще заслужені артистки Валерія Туліс та Тамара Ходакова, артистка Катерина Алексєєва. А завершили концерт ще однією прем’єрою — «Нехай благословить усіх нас Бог» на музику А. Сільвестрі в українському перекладі С. Торбенка, яку заспівали всі його учасники.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/414662279_412383284446328_1247921995888099317_n.jpg)
Чекаємо у 2024 році нових приємних сюрпризів від Національної оперети України і, звісно ж, нашої Перемоги!
Фото Анатолія Федорціва.