Загадка Ван Гога
23 лютого в Pochayna Event Hall актори Майстерні Лєни Лазовіч покажуть другу виставу проєкту «Людина і час» — «Ван Гог. Листи до брата Тео». Це імерсивна вистава-виставка із зануренням у картини художника є перлиною репертуару Майстерні.
![Загадка Ван Гога](https://i-ua.tv/img/790x450/e/4291206437144794807950046369338501250588557n-44cee39f.jpg)
Про Ван Гога можна почути сотні теорій та міфів. Про хворобу, самотність та дивний погляд генія написано безліч статей та книг. Режисерка Лєна Лазовіч зробила виставу лише з власних листів художника до найріднішої людини — брата Тео. Це листування тривало все його життя.
«Стосунки Тео і Вінсента — якась неймовірна історія підтримки. Звісно, не було б Тео, який все життя Вінсента вірив у нього, висилав гроші і зберігав його картини, ескізи, ніхто б, скоріше за все, не дізнався про Ван Гога як про митця. Але не тільки: Вінсент не раз писав про їх віддаленість один від одного, закликав Тео кинути роботу, своє життя і разом з ним малювати, хоч би й зовсім без грошей; дратувався на брата час від часу. Ці „неідеальні“ стосунки для мене майже біблейські за своїм наповненням і важливістю», — розповідає Денис Капустін, один з виконавців ролі Вінсента Ван Гога у виставі. Це історія життя одного з найвідоміших художників, розказана через довготривале листування з братом. Він — син сільського проповідника, який намагався піти шляхом батька, проте завжди відчував, що покликаний до іншого. Його не розумів ніхто: ані родина, ані кохана, ані друзі художники. Проте Ван Гог знайшов у собі сили не здаватись і подарував багатьом поколінням після себе картини, які неможливо не запам'ятати.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%92%D0%B0%D0%BD%20%D0%93%D0%BE%D0%B3/428924122_707736581521899_300981422451615540_n.jpg)
«Ван Гог. Листи до брата Тео» — вистава про колір, про фактуру, про живе мистецтво серед буденного життя. Картини Ван Гога — живі. Під пильним оком глядача вони рухаються, розширюються, ведуть його за собою. Вистава у мультимедійному просторі Pochayna Event Hall дає нам змогу опинитись серед картин та ескізів митця, поринути у тривимірний простір, глибше зануритись у кольори та фактури.
Ця вистава надихає та дарує сили, адже власним прикладом Ван Гог вчить нас боротись за те, що ти любиш. Він своїм життям відповідає на питання: «Коли ти відчуваєш свій шлях, де знайти сили не зрадити свою долю?», «Як продовжувати робити те, що тобі цікаво, навіть коли в тебе ніхто не вірить?»
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%92%D0%B0%D0%BD%20%D0%93%D0%BE%D0%B3/428943883_2181661922174255_2413568598862287667_n.jpg)
«Я вважаю, що ми повинні говорити з Ван Гогом. Ми, сучасні люди, що перебувають у постійному сні, повинні не фотографувати його картини, а говорити з ним, провокувати цей діалог. Бо розмова ця про нашу душу, про найінтимніші її куточки», — каже Лєна Лазовіч, режисерка вистави.
Ван Гог був одним із тих фанатиків, які всупереч усьому готові йти за покликом серця, попри думки навколишнього світу. Ця постать надихає жити сміливо і чесно, долаючи страшні обставини буття.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%92%D0%B0%D0%BD%20%D0%93%D0%BE%D0%B3/429089006_409284951607836_4331007776251846245_n.jpg)
Якщо мистецтво — це можливий шлях порятунку, то розділити його потрібно з тим, хто вже дійшов до Раю, відкривши вічне зоряне небо. Зараз це звучить, як красива, лірична ідея. Але за цими висновками стоїть реальна людина, що прокидалася вранці і замість того, аби заробляти гроші, як всі, йшла малювати. Що таке відмовляти собі у всьому, малюючи, але не продавши при цьому жодної картини? Як часто ми відмовляємось від власної любові, від власних мрій заради соціальної влаштованості? Тож послухаймо того, хто не відмовився!
Режисер — заслужена артистка України Олена Лазовіч
Художник — Надія Кошман
Актори:
Аліка Федотова
Нікон Федотов
Андрій Сидоренко
Денис Капустін
Володимир Постановський
Всеволод Сорока
Дмитро Коник
Максим Самчик