«Музика незламних»

Концерт під такою назвою відбувся у Міжнародному центрі культури і мистецтв і був присвячений Дню Незалежності України. Найкращі українські та світові хіти прозвучали у виконанні НАОНІ.

«Музика незламних»

На глядачів чекав справжній вибух яскравих емоцій та захоплення від професійного виконання артистів Національного академічного оркестру народних інструментів України, які підкорили своїми виступами всі провідні світові сцени. Програма «Музика Незламних» — це визначні композиції, які ідентифікують українську націю, мужність, сила та незламність української нації, непохитна віра в перемогу у звучанні Оркестру.

У програмі були представлені шедеври української та зарубіжної оркестрової музики. Цей концерт став унікальною нагодою почути твори, написані у стилі фолк, джаз, рок у виконанні на українських народних інструментах. Крім шедеврів української оркестрової музики також були прем’єри нових композицій.

— Сьогоднішній концерт називається «Музика незламних». Чому саме така назва? Тому, що наша українська музика створювалася, розвивалася в умовах боротьби за свою свободу, за свою ідентичність, за незалежність, — наголосив художній керівник НАОНІ, народний артист України Віктор Гуцал. — І наша музика зробила всіх нас незламними, нацією, яку сьогодні знає весь світ. Крім того, що ми гратимемо багато музики, ми ще й запросили до участі в нашому концерті відомі гурти, які своїми піснями посилять наші емоції.

Почали концерт з увертюри Миколи Лисенка до опери «Чорноморці». Микола Віталійович опікувався хоровим співом не тільки на теренах України, а й за її межами. Особливо на Кубані. Рекомендував нашим хормейстерам там працювати. У цьому краї співали українські пісні. Генеральний осавул кубанського козачого війська замовив Лисенку «Кубанський марш» і той його написав. На Кубані нині не знають цього маршу, а НАОНІ знає і заграє, коли прийде час.

Продовжив вечір «Концерт для бандури з оркестром». А після цього на сцену запросили гурт PROBASS ∆ HARDI. Це вже досить відомий колектив з Кременчука. Вони життєрадісні, веселі, несуть своєю музикою оптимізм. Хлопці подарували пісню, що стала візитівкою цього гурту «Доброго вечора, ми з України» та твір «І на оновленій землі».

Далі у виконанні НАОНІ звучала мелодія «Ранковий дощ» Бориса Себастьянова, танець «Березнянка» та «Грузинська рапсодія».

Бурхливими оплесками публіка зустрічала на сцені Чоловічу хорову капелу імені Левка Ревуцького. Цей колектив створювався майже одночасно з НАОНІ. Вони є побратимами у боротьбі за утвердження українського мистецтва, особливо пісні як у нас, так і за кордоном. Багато представників оркестру та капели сьогодні боронять Україну на полі бою. Всім полеглим українським воїнам була присвячена пісня «Пливе кача». Крім цього в їхньому виконанні прозвучав гімн ОУН-УПА «Зродились ми великої години».

Якщо з іншими колективами разом НАОНІ виступав і раніше, то з рівненським гуртом Ot Vinta! цього вечора вперше. Їхня «Пісня про сіль» розповідає чому в українців солоні піт, сльози і кров". Раніше вона виконувалася в документальному фільмі «Аеропорт».

Ще одним учасником концерту став гурт «Кому вниз». Він був створений у 90-ті роки минулого століття і вже тоді своєю творчістю почав розхитувати комуністичний устрій, за що їх не любили у владних кабінетах. Вони й зараз несуть високу духовність і багато працюють, виступають перед нашими воїнами.

На завершення у виконанні НАОНІ звучали мелодії, які добре відомі кожному українцеві «Україна» Тараса Петриненка, «Запорізький марш» в обробці та оркестровці Віктора Гуцала, легендарна «Ой у лузі червона калина». А останнім акордом концерту став державний Гімн України.

Багато хто з нетерпінням чекатиме нових концерті талановитих виконавців.

Фото зі сторінки НАОНІ в соціальних мережах.