Новопризначений Зеленським голова Закарпатської ОДА на службі у злочинного угруповування регіоналів-втікачів?

22 липня 2019 року Володимир Зеленський видав УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству».

Новопризначений Зеленським голова Закарпатської ОДА на службі у злочинного угруповування регіоналів-втікачів?

У цьому Указі, Президент доручив Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України, спрямований на посилення гарантій захисту державою речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, захисту прав засновників (учасників) юридичних осіб та протидію рейдерству.

З вуст команди Зеленського регулярно лунають меседжі про захист бізнесу та інвестицій. Пройшли вибори до Парламенту, на яких президентська команда отримала більшість. В багатьох областях вже призначені нові очільники ОДА. Та чи дійсно новопризначені та новобрані є командою Президента, яка готова виконувати задекларовані зміни? Розглянем на прикладі бізнесової сфери.

Ми неодноразово писали про прихід великого британського інвестора Barclays в Україну. Вони заснували компанію Gofer Minning PLC та звернулись до комітету кредиторів ТОВ «Закарпатполіметали» з інвестиційною пропозицією із покриття боргів підприємства та подальшого розвитку Мужіївського золоторудного родовища в Закарпатській області.

Цікаво, що інформація про нового інвестора сколихнула інформаційне поле трохи підзабутою історією про те, як Віталій Захарченко руками місцевих царьків та дрібних корупціонерів обікрав працююче підприємство, незаконно заволодів золорудним родовищем в Мужієво, чим наніс державі збитки в особливо великих розмірах, але трохи не встиг завершити задумане та змушений був тікати до РФ.

Виявилось, що кримінальне провадження ГПУ, в якому розписана вся вся схема та купа виконавців, не завадило Захарченку продовжити реалізовувати схему із залученням тих самих виконавців, змінивши лише назву юридичних осіб та місце іх реєстрації на Кіпр.

Схоже, якби не британський інвестор, то ми, мабуть, так і не дізнались, що люди Захарченка остаточно заволоділи золоторудним родовищем.
Бо Юрій Луценко чомусь не дуже часто влаштовував прес-конференції по цьому кримінальному провадженню, де Віталій Захарченко фігурує особисто.
Можливо, Віктор Балога, який свого часу і виконував частину схеми за проханням чи вказівкою Захарченка, попросив ГПУ тихесенько підзабути про цю справу.

Всі в Закарпатті бачили, як люди Захарченка продовжують протизаконну діяльність, але мовчав і колишній очільник ОДА, і місцеві депутати, поліція закривала очі, прокуратура вуха. Більше того, обласна рада разом з Геннадієм Москалем віддала в оренду землю фігурантам кримінального провадження під виглядом співпраці з «американським інвестором».

Але влада змінилась.
Володимир Зеленський призначив нового голову Закарпатської ОДА — Ігоря Бондаренка — місцевого бізнесмена, кондитера з Мукачева.
Ширяться чутки, що Віктор Балога хизується тим, що йому вдалось пролобіювати призначення «своєї людини» на пост очільника ОДА. І хоча клан Балог в більшості програв вибори в Закарпатті, далеко не факт, що вони втратили контроль над регіоном.

25 липня в Ужгороді мало відбутись засідання регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Участь в засіданні мав брати новопризначений Володимиром Зеленським очільник Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко.

Повинні були розглядати ситуацію, яка склалась з ТОВ «Закарпатполіметали» — незаконного захоплення активів підприємства, земельних ділянок, дозволів на використання надр тощо.
Запрошені представники поліції, прокуратура, служби безпеки, аудитори, екологи Закарпатської області.

www.censor.net.ua/blogs/3136208/v_ukrani_kradut_tonnu_zolota

І засідання не відбулось! За інформацією Gofer Mining, працівники ОДА до останнього моменту запевняли, що засідання відбудеться. І лише зранку перед засіданням повідомили, що воно переноситься на невизначену дату, бо мовляв через певні кадрові зміни немає складу комісії.

Насправді напередодні засідання Ігор Бондаренко звільнив свого заступника, який входив до комісії та займався її організацією.
При чому на той момент він був єдиним із заступників, якого звільнив новий очільник ОДА.
Так що історія із раптовими непердбачуваними кадровими змінами виглядає більше як затягування процесу, щоб фігуранти кримінальної справи із розкрадання Віталієм Захарченком ТОВ «Закарпатполіметали» мали люфт часу «щось порєшать».

Більше того, ходять чутки, що на місце заступника Голови ОДА претендує ще одна креатура Віктора Балоги — Василь Швардак, колишній очільник місцевого осередку Партії Регіонів, голова ОБНОНу Ужгороду, взагалі яскрава особистість, яка мала б зацікавити правоохоронні органи, а не нову команду Зеленського.
Другим претендентом на місце заступника є Сергій Гайдай — колишній очільник Мукачівської РДА, очільник фракції БПП місцевої ради, якого СБУ позбавила доступу до державної таємниці.

Кажуть, що і тут не обійшлось без Балоги, який досі продовжує прикривати незаконне захоплення людьми Віталія Захарченка Мужіївського родовища в Закарпатті.

До речі, обидві ці особи перебувають у тісних стосунках із панами Гожиками (батьком і сином), які і є тими самим вічними виконавцями плану Захарченка по заволодінню золотом Закарпаття і фігурують в кримінальному провадженні по розкраданню майна ТОВ «Закарпатполіметали».
І саме Сергій Гайдай наразі і займається лобіюванням інтересів Гожиків та «Avellana Gold», разом із своїм товаришем із закарпатської прокуратури намагається тиснути на розслідування справи по розкраданню майна «Закарпатполіметали».

Наші джерела повідомили, що Сергій Гайдай винен великих грошей і вирішив зірвати банк у справі Мужіївського родовища, щоб розрахуватись із боргом. І байдуже, що він взявся допомагати фігурантвм кримінального провадження та виконавцям злочинної волі Віталія Захарченка, які грабували Закарпаття.
Саме тому новий очільник Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко відмінив антирейдерську комісію, звільнив єдиного заступника, який реально почав займатись проблемою. Бо нова влада новою владою, а старі друзі та великі гроші важливіші ніж зміни в державі, тим паче до Києва далеко — може й не помітять…

До речі, Avellana Gold відчула, що непоміченими вони не залишились і пахне смаженим, і нарешті ніби то привезла «великого американського» інвестора Брайана Севеджа в Україну, бо раніше його тут навіть не було ніколи.
Чому в лапках? Бо Брайан з кінця 90-х працював на бізнес казахського міністра-олігарха, а потім перебрався в Росію в компанію «Амур мінералс», яка веде видобуток металів в Амурській області.
А от в США декларація «американського інвестора» нульова.

То хто там справжній «інвестор» в Avellana Gold? Найомний менеджер російської видобувної компанії під контролем силовиків з нульовою декларацією в США, який раптом вирішив викупити всі компанії Віталія Захарченка, через які він здійснював незаконне заволодіння Мужіївським родовищем, і які фігурують в кримінальному провадженні? Серйозно?

Ще й реєструє компанію на Кіпрі, а сама Avellana Gold не розголошує всіх своїх інвесторів.
Чому ж громадянин США не зареєстрував свою компанію в США?
Бо тоді довелось би показати, звідки гроші та хто реальні бенефіціари цієї оборудки. А за відмивання грошей, набутих злочинним шляхом, в США можна з легкістю поїхати на багаторічний відпочинок у в’язницю.
А от в Україні поки що можна все?

Вибори виграти легко, а от як встановити реальний контроль за регіонами та позбутись тотального впливу місцевих царьків та бандитів на життя місцевих громад, в Трускавці ніякі тренери не навчать.

І допоки з екранів смартфонів ми чуємо красиві обіцянки з Києва про системні зміни в країні, в регіонах продовжується системний треш.

Місцева влада через децентралізацію отримала такі бюджети, про які вони навіть уві сні не мріяли.
Тепер у них задача — утримати контроль будь-якими методами та стирити все що погано лежить «на коня», поки є можливість.

А то раптом дійсно системні зміни почнуться…