Десятки тисяч інвесторів — безхатченків: куди Київміськбуд подів кошти

В Києві десятки тисяч українців не можуть заселитися в житло, яке вони придбали на власні кошти. Чому так відбувається, та куди Київміськбуд подів кошти інвесторів, розбиралися журналісти i-ua.tv.

голова правління КМБ Ігор Кушнір
голова правління КМБ Ігор Кушнір

Інвестори без коштів та квартир

В Києві продовжують стояти «мертві» будівельні майданчики найбільшого забудовника столиці — Київміськбуд. Інвестори масово пишуть звернення до різних комітетів Київської міської ради, саме тому 12 квітня відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції. На засідання були запрошені інвестори Чарівного Міста та Твін Хаус за їх приватним зверненням у комісію.

Також на засіданні були присутні — представник ініціативної групи Укрбуд, та інвестори комплексу КМБ Медовий 2. Одне із головних питань — розгляд електронних звернень громадян щодо незавершеного будівництва житлових комплексів, що будує ПрАТ «ХК Київміськбуд». В ході зустрічі інвестори зазначили, що вже понад рік заморожено будівництво майже на всіх об’єктах де є забудовником КМБ.

«Коли житлові комплекси Укрбуду перейшли до Київміськбуду, то компанія почала продавати квартири у цих житлових комплексах напряму у своїх відділах продажу за прямими договорами з Київміськбуд. З того часу пройшло майже три роки, але більшість житлових комплексів недобудована. Де поділися кошти? Чи пішли за цільовим призначення. Адже вже кілька років стоять та гниють недобудовані будинки», — питають інвестори, та вимагають провести аудит діяльності компанії та керівництва, починаючи з початку 2021 року, розібратись та і можливо замінити керівництво в особі голови правління КМБ І.М. Кушніра.

Також основний акцент на зустрічі було приділено фінансовій складовій. Колосальна невідповідність у питаннях формування цін на послуги та роботи. Очевидно завищені ціни на підключення до зовнішніх мереж. Не відповідність складу та вартості заявлених робіт. Наведено безліч прикладів просто абсурдного ціноутворення, де ціни на послуги та роботи зросли більш ніж на 120% порівняно з цінами на кінець 2022 року. І хто ж винен, спитаєте Ви? За заявою представника від Київміськбуду, Тетяни Маркової — це ДТЕК. Смішно… А ще, Київміськбуд, спочатку неправильно порахував витрати на добудову кожного комплексу при прийомі їх на баланс у 2020 році. Просто супер професіоналізм. А ще забули додати і навіть ніде і ніколи не згадується, який прибуток було отримано від продажу вільних метрів, переданих від ФФБ, виручка від продажів метрів додатково зведених корпусів на майданчиках Укрбуд, Київміськбуд маніпулює інформацією, трохи не домовляючи, трохи не показуючи реальний стан справ. Запитань виникає дуже багато. Тому інвестори вимагають створити комісію і провести аудит діяльності Київміськбуду, і вказують, що мають великі підозри в неправомірних діях за багатьма пунктами, пов'язаних з будівництвом.

Київміськбуд маніпулює інвесторами

Як стало нещодавно відомо, 11 квітня, дуже тихо, пройшла зустріч представників Київміськбуду, Київської міської адміністрації та представників, так званих житлових комплексів Київміськбуд. Представників комплексів Укрбуд, звичайно ж, забули запросити. А чи випадково? Нагадаємо, загальна ініціативна група комплексів Укрбуд неодноразово заявляла та заявляє, що на сьогодні немає так званих комплексів Укрбуд та так званих комплексів Київміськбуд, є об'єкти незавершеного будівництва, забудовником яких є ПрАТ «ХК Київміськбуд. І що ж ми бачимо, що відбувається на такій ізольованій зустрічі? Представники КМБ красиво розповідають, що гроші, які можливо будуть виділені на докапіталізацію, однозначно підуть в першу чергу на будівництво так званих комплексів Київміськбуд, що дуже багато грошей Київміськбуд витратив на добудову комплексів Укрбуд, таким чином ділять інвесторів на два табори, вирощують нетерпимість і ворожнечу між інвесторами. Дуже навіть зручно — «розділяй і володарюй». Хочемо нагадати інвесторам Київміськбуд, що ми таке проходили… три роки казок та обіцянок, а пан Кушнір не та людина, яка виконує обіцянки, адже є досвід майже у три роки. І звичайно забувають розповісти про прямі продажі метрів переданих від Укрбуд, нові майданчики і нові будівлі, тощо … Зручно.

Обурені інвестори бояться, що кошти, які виділять з міського бюджету на добудову, просто розкрадуть.

Хочемо нагадати, восени 2022 року набрала понад 6000 голосів та підтримано нашу петицію № 11224 «Фінансова підтримка об'єктів незавершеного будівництва державної корпорації Укрбуд». 27 січня 2023 року ПрАТ «ХК Київміськбуд» звернувся до Київської міської ради з листом № 53/0/2−23, один із пунктів якого це прохання розглянути питання щодо підвищення статутного фонду на 1 млрд. гривень. Це питання досі не вирішене, і лише зараз починає обговорюватися. Чи не про ці гроші розповідають інвесторам Так званих комплексів Київміськбуд?

«Ми не хочемо, щоб гроші громади поїхали в офшори. Тому має бути створений комітет за участю інвесторів. Адже кошті, які вони (Київміськбуд) просять можуть піти не за цільовим призначенням. Адже Київміськбуд не надає доступу до будь — якої фінансової інформації», — наголошують інвестори.

В свою чергу в Київській громаді зазначили, що таки хочуть збільшити статутний капітал КМБ, та будуть закуповувати готові квартири для потреб міста.

«На сьогодні йдуть перемовини про закупівлю квартир у Київміськбуду. Всі кошти підуть на відновлення будівництва. Також було підняте питання стосовно комунікацій. Наступна зустріч запланована на початок травня, де буде прийнято управлінське рішення»,-заявив директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення Работнік Борис Петрович.

В свою чергу інвестори попереджають, якщо будівництво не розпочнеться найближчим часом, і усі владні структури так і будуть писати відписки і не будуть приймати конкретних рішень, інвестори будуть боротися за своє всіма доступними законними методами.

На комісії було прийнято попереднє рішення щодо проведення аудиту, далі буде,…робота триває.