Ніч проти 3 квітня у Києві пройшла спокійно: працює інфраструктура, гуманітарний штаб, здійснюється евакуація малозахищених верств населення столиці

Після завершення комендантської години місто живе в режимі воєнного стану. Працює інфраструктура міста: комунальники, транспортники, медики та рятувальники. Містянам надаються усі комунальні послуги.

«Забезпечено водопостачання та водовідведення, теплопостачання в соціальних установах, електропостачання та зв'язок є у всіх районах столиці. У столиці працює комунальний транспорт, аптеки, банки, заправки та зоомагазини та багато інших об'єктів торгівлі та обслуговування», — сказав Микола Поворозник.

Для автомобільного сполучення лівого й правого берега Києва працюватимуть сьогодні Північний та Дарницький мости. Для громадського транспорту відкритий Південний міст.

«Традиційно звертаюся до водіїв пропускати машини „швидкої“ допомоги та машини гуманітарної допомоги», — наголосив Микола Поворозник.

У Києві працює Гуманітарний штаб, який, крім накопичення резерву, забезпечує медикаментами, продуктами і предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує. Одиноких і людей літнього віку, осіб з інвалідністю, матерів з маленькими дітьми.

«З початку повномасштабного російського вторгнення містяни отримали понад 47 тисяч продуктових наборів першої необхідності та біля 42 тисячі гарячих обідів. Біля 16 тисяч киян отримали соціальні послуги, в тому числі послуги обслуговування на дому», — розповів Микола Поворозник.

На сьогодні місто евакуювало спецрейсами майже 7000 киян із малозахищених верств населення. Серед них 270 киян евакуйовано до Європи у рамках Австрійсько-Німецької евакуаційної місії.

«За три спецрейси, організованих спільно міською владою, евакуаційною місією та волонтерами, до Австрії та Німеччини виїхало вже 770 осіб. Вони зможуть перебувати в Європейському Союзі терміном до року, а у разі продовження війни — ще два роки», — сказав перший заступник голови КМДА.

Місто проводить евакуацію в першу чергу дітей з інвалідністю, літніх людей, дітей-сиріт та їхніх опікунів.

«Звертаюся до всіх містян — не виходьте з дому без нагальної потреби, не порушуйте правила комендантської години. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги! Допомагайте тим, хто поруч! Разом переможемо! Слава Україні!» — наголосив Микола Поворозник.