Київ: важливе на 10 квітня

Столиця живе в умовах воєнного стану і протистоїть російській навалі вже 46-й день, із першого дня повномасштабного вторгнення.

Сьогодні у столиці стало безпечніше, але тих, хто поїхав з міста, просять поки зачекати із поверненням. Імовірність повторних повітряних атак залишається, тож киянам треба бути обережними і не втрачати пильність.

Із 24 лютого попри регулярні повітряні атаки та постійні загрози нових ворожих обстрілів життя в Києві тривало. Завдяки тому, що весь цей час кияни і вся Україна тримаються разом і допомагають один одному.

За 45 днів від початку вторгнення у столиці одружилися 1439 пар, народилися 1189 малюків. Лише за останній тиждень у столиці зареєстрували шлюби 300 пар.

Із 24 лютого народилися 1189 малюків: 629 хлопчиків та 560 дівчаток. Серед новонароджених — 29 двієнь.

У Києві продовжує відновлювати роботу бізнес: у місті працюють понад 900 продовольчих магазинів, 35 ринків та близько 460 кав’ярень

Станом на вихідні в місті працюють понад 900 закладів з продажу продовольчих товарів, 173 об’єкти роздрібної торгівлі «Київхліб», у тому числі 10 на території Київської області у містах Бровари та Фастів.

Працюють 35 ринків, близько 460 кав’ярень, 55 пекарень, близько 340 перукарень та барбершопів, понад 110 студій манікюру, 535 станцій технічного обслуговування авто, 90 ремонтних майстерень одягу, взуття, близько 30 веломайстерень, 75 магазинів з продажу одягу та взуття, 95 пунктів обслуговування гаджетів та ноутбуків, 5 хімчисток, 75 автомагазинів та 35 мийок.

На мапі у застосунку «Київ Цифровий» оновлюють мапу бізнесу столиці, який зараз працює. Мапа також доступна за посиланням: bit.ly/kyiv-business

Столичних підприємців закликають підтримати економіку: заклади, які працюють, оновлюють на мапах у застосунку «Київ Цифровий». Щоб додати інформацію, потрібно заповнити спеціальну форму: cutt.ly/2DewWa8

Від 24 лютого міська влада не полишала організацію спецрейсів для евакуації киян із малозахищених верств населення до європейських країн

На сьогодні евакуйовано понад 7000 осіб. Пріоритет в евакуації мали, перш за все, люди, що мають складні життєві обставини: люди з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Вони зможуть перебувати в Європейському Союзі терміном до року. У випадку, якщо війна буде продовжуватися або не буде безпечних можливостей повернутися, термін перебування автоматично продовжується ще на два роки. У цей час ЄС надає громадянам України право жити, працювати, отримувати медичну допомогу та освіту.

З перших днів російської навали у Києві запрацював Гуманітарний штаб

Сьогодні Гуманітарний штаб, крім накопичення резерву, забезпечує медикаментами, продуктами і предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує — одиноких і людей літнього віку, осіб з інвалідністю, матерів з маленькими дітьми.

З початку повномасштабного російського вторгнення кияни отримали 47 тисяч продуктових наборів першої необхідності та 42 тисячі гарячих обідів від Гуманітарного штабу.

Біля 16 тисяч киян отримали соціальні послуги, в тому числі послуги обслуговування на дому.