27−28 квітня відбудеться відкритий онлайн-марафон INUDECO з темою «Виклики ядерної енергетики України у воєнний час»

Конференція INUDECO закликає проаналізувати досвід війни в Україні, зробити жорсткі висновки щодо прояву ядерного тероризму, дій міжнародних організацій, розробити рекомендації з експлуатації АЕС та інших ядерних об’єктів в умовах воєнного часу.

27−28 квітня відбудеться відкритий онлайн-марафон INUDECO з темою «Виклики ядерної енергетики України у воєнний час»

24 лютого 2022 року розпочалася агресивна війна РФ проти України. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної РФ 2014 року, участь у якій росія намагалася заперечувати.

Своїми терористичними діями, пов’язаними із обстрілом і захватом ядерних об’єктів на Чорнобильській і Запорізькій АЕС, бомбардуванням дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів» у м. Харкові Російська Федерація порушила всі світові принципи ядерної безпеки. Окрім цього, військові дії росії по відношенню до ядерних об’єктів України є прямим порушенням статті 7 Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу. Дії російських окупантів класифікуються як злочини за ст. 2 Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму.

Атомні електричні станції та інші ядерні установки є об’єктами мирного використання ядерної енергії і згідно зі статтею 56 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 08.06.1949 р., не призначені для бойових дій і не повинні піддаватися військовому нападу. Тому, вся світова спільнота повинна знати, що РФ на сьогодні є країною-ядерним терористом.

Організатори конференції INUDECO вважають, що наукова та професійна спільнота, а також міжнародні організації в ядерній сфері мають достатньо потужний голос аби змусити світ накласти конкретні санкції в атомному секторі на країну, війська якої обстрілюють та захоплюють чужі ядерні об’єкти.

Ми повинні вже зараз проаналізувати досвід війни в Україні, зробити жорсткі висновки щодо прояву ядерного тероризму, дій міжнародних організацій, розробити рекомендації з експлуатації АЕС та інших ядерних об’єктів в умовах військового часу.

Розуміючи всю відповідальність та наслідки безрозсудного нападу на ядерні об'єкти України, оргкомітет Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO вирішив 27−28 квітня 2022 року провести щорічну конференцію як відкриту онлайн дискусію — марафон виступів усіх, кому небайдужа тема INUDECO.

Тема NUDECO 2022 — «Виклики ядерної енергетики України у військовий час».

27 квітня відбудеться відкрита онлайн дискусія з теми «Виклики ядерної енергетики України у військовий час», 28 квітня відбудуться секційні засідання з теми «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища».

Конференція INUDECO проходить у місті Славутичі (Україна) з 2016 року в рамках заходів до роковин аварії на Чорнобильській АЕС. За цей час більше 600 науковців та практиків з Данії, Білорусі, Німеччини, Польщі, РФ, Іспанії, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Чехії, Японії тощо взяли участь у конференції, що проходить та організована у наймолодшому українському Славутичі — місті-супутнику ЧАЕС.

Організатори конференції: виконавчий комітет Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області; Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України; Комунальне підприємство «Агентство регіонального розвитку» Вишгородського району Славутицької міської ради Київської області; Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»; Славутицька філія Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», ГО «Українське ядерне товариство».

Офіційні мови конференції: українська, англійська. Слайди та тези до виступів є необов’язковими, але за наявності слайди готуються виключно англійською мовою. Оргкомітет планує друк збірника, отже охочі розмітити статтю надсилають свої матеріали відповідно до вимог до 15 червня 2022 року на електронну адресу [email protected].

У зв'язку із ситуацією, що складається через війну в Україні, INUDECO 2022 буде проходити в онлайн форматі відкритої дискусії за допомогою ресурсу zoom. Оргкомітет визначає порядок та черговість виступів учасників та надсилає підтвердження участі та електронне запрошення до 16:00 26 квітня 2022 р.