Київ: важливе на 13 квітня
Столиця продовжує дбати про містян та переселенців, які найбільше потребують цього.
У Києві продовжує працювати Гуманітарний штаб. Він накопичує резерви та забезпечує медикаментами, продуктами і предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує — одиноких і людей літнього віку, осіб з інвалідністю, матерів з маленькими дітьми.
Із початку повномасштабного російського вторгнення містяни отримали понад 53 тисячі продуктових наборів першої необхідності та понад 53,7 тисячі гарячих обідів
Окрім того, близько 39 тисяч киян отримали соціальні послуги, у тому числі послуги обслуговування на дому.
Нагадаємо, Гуманітарний штаб столиці працює від перших днів широкомасштабного вторгнення окупанта за наступними напрямами:
- Медикаменти та ліки;
- Продукти харчування;
- Предмети першої необхідності;
- Логістичні послуги;
- Волонтери.
Мапа Гуманітарних штабів — cutt.ly/0AjSQya
У Києві зареєстровано майже 10 тисяч вимушених переселенців
На сьогодні управління соціального захисту населення у Києві вже зареєстрували 9432 внутрішньо переміщені особи.
Найбільше вимушених переселенців з Київської області — 3978 осіб — це міста Ірпінь, Буча, Гостомель. Ще майже 2 тисячі — з Донецької області, близько 1500 осіб — з Чернігівської.
Для отримання державної допомоги та статусу внутрішньо переміщеної особи необхідно стати на облік у районних управліннях праці та соціального захисту населення. Прийом документів продовжено до 30 квітня.
У Києві всі громадяни, зокрема переселенці, можуть отримати допомогу сімейного лікаря без декларації
Якщо через війну людина не може зв'язатися з сімейним лікарем, або приїхала до Києва з іншого міста, можна звертатися у будь-який Центр первинної медико-санітарної допомоги.
У разі відмови у наданні медичної допомоги, неможливості записатися на прийом тощо — повідомляйте на «гарячу» лінію Департаменту охорони здоров'я: 044−278−41−91.
Адреси Центрів первинної медико-санітарної допомоги за посиланням.
Нагадуємо, постраждалі від російської окупації можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу
Служба «телефону довіри» Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству працює цілодобово:
044−272−15−00 (з мобільного)
15−00 (зі стаціонарного)
Усі дзвінки є безкоштовними та анонімними.
Уже понад 7000 киян із малозахищених верств населення усіма спецрейсами, які організовувала міська влада, евакуйовано до європейський країн
Пріоритет в евакуації мали, перш за все, люди, що мають складні життєві обставини: люди з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Вони зможуть перебувати в Європейському Союзі терміном до року. У випадку, якщо війна буде продовжуватися або не буде безпечних можливостей повернутися, термін перебування автоматично продовжується ще на два роки.
Міська влада закликає киян бути обережними, берегти себе та допомагати тим, хто поруч! Разом переможемо!