Міністерство юстиції України продовжує збирати факти порушення росією прав людини під час війни проти нашої держави

Як йдеться у повідомленні, Міністерство юстиції України продовжує збирати факти порушення росією прав людини під час війни проти нашої держави. Для цього в Україні функціонує кілька вебмайданчиків.

Міністерство юстиції України продовжує збирати факти порушення росією прав людини під час війни проти нашої держави

Один із них – Єдиний національний портал зі збору фактів порушень прав людини російською федерацією в Україні: https://humanrights.gov.ua/

Станом на 01.04.2022 на Порталі зафіксовано 396 інцидентів, з яких:

•227 надійшло від громадян;

•169 – від державних органів та приватних організацій.

При цьому 75 інцидентів було відхилено: тестові інциденти, які фіксувались для перевірки роботи порталу, а також інциденти без надання інформації щодо порушень прав людини, нерелевантні повідомлення.

Найбільша кількість поданих інцидентів стосується таких категорій порушень прав людини:

знищення майна (52);

пошкодження майна (32);

вибух (31);

катування (26);

розстріл (15);

вбивства (15);

конфіскація майна (13);

тілесні ушкодження (13);

взяття заручників (5);

викрадення (11).

21 інцидент опрацьовується на предмет можливості використання інформації для підготовки міждержавної заяви України проти росії у Європейському суді з прав людини.

Наразі здійснюється подальший аналіз та опрацювання інцидентів, розміщених на порталі, з метою їх використання в підготовці справи проти рф в ЄСПЛ, а також доповнюється інформацією, отриманою від державних органів.

Ще одна платформа, яка дозволяє фіксувати злочини проти людяності з боку російської федерації під час війни в Україні, – чат-бот Warcrime, знайти який можна у месенджерах Viber і Telegram, відповідно, за посиланнями нижче:

Viber: https://tinyurl.com/warcrimebot

Telegram: t.me/warcrime_bot

Бот збирає повідомлення про порушення прав людини, захоплення, вбивства, знищення, катування, бомбардування та інше.

Зафіксовані й належним чином пізніше оформлені юристами випадки будуть опрацьовані та ляжуть в основу міждержавної заяви України проти російської Федерації в Європейському суді з прав людини. Також ці повідомлення будуть передані Офісу Генерального прокурора та можуть бути використані у доведенні здійснення воєнних злочинів російською федерацією.

Якщо ви на місці злочину – зробіть фото та опишіть адресу або локацію для подальшого розслідування. Намагайтеся залишити місце події максимально непорушним. Якщо фотографуєте чи знімаєте людей на відео – отримайте від них попередню згоду, поясніть, що і навіщо ви робите. Зробіть серію ландшафтних фотографій, які перетинаються. За можливості додайте маркер, що вказує на північ.

Зробіть фото крупним планом з деталями, які заповнюють повний знімок. Використайте лінійку або інший об’єкт для позначення розміру. Якщо можливо, включіть маркери для позначення реалій життя: дорожні знаки, час на годиннику.