Інформаційне повідомлення про роботу енергоблоків Хмельницької АЕС
Станом на 16 квітня 2022 року експлуатація основного та допоміжного обладнання на Хмельницькій АЕС відповідає режиму роботи енергоблоків та проводиться згідно з вимогами регламентів та експлуатаційної документації.
Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.
Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною.
16 квітня 2022 року радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у Зоні спостереження не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень*.
Значення гамма-фону у зоні спостереження Хмельницької АЕС станом на 08:44:
- Плужне — 0.12 мкЗв/год
- Білотин — 0.13 мкЗв/год
- Дертка — 0.10 мкЗв/год
- Славута — 0.09 мкЗв/год
- Комарівка — 0.10 мкЗв/год
- Рибгосп — 0.11 мкЗв/год
- Полянь — 0.13 мкЗв/год
- ЦПК — 0.11 мкЗв/год
- Кривин — 0.13 мкЗв/год
- Нетішин — 0.11 мкЗв/год
- Острог — 0.11 мкЗв/год
* Природний радіаційний фон може змінюватися у різних регіонах Землі**. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР/год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, у Рівненській — 12 — 12,5 мкР/год.
** Безпечним вважається рівень радіації до величини приблизно 0.5 мікрозіверт на годину (до 50 мікрорентген на годину). — 0.2 мікрозіверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентген на годину) — це найбільш безпечний рівень зовнішнього опромінення тіла людини, коли радіаційний фон у нормі. Верхня межа допустимої потужності дози — приблизно 0.5 мкЗв/год (50 мкР/год).