Інформаційне повідомлення про роботу енергоблоків Хмельницької АЕС на 17 квітня 2022 року
Станом на 17 квітня 2022 року експлуатація основного та допоміжного обладнання на Хмельницькій АЕС відповідає режиму роботи енергоблоків та проводиться згідно з вимогами регламентів та експлуатаційної документації.
Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.
Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною.
17 квітня 2022 року радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у Зоні спостереження не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень*.
Значення гамма-фону у зоні спостереження Хмельницької АЕС станом на 08:54:
- Плужне — 0.12 мкЗв/год
- Білотин — 0.13 мкЗв/год
- Дертка — 0.10 мкЗв/год
- Славута — 0.09 мкЗв/год
- Комарівка — 0.10 мкЗв/год
- Рибгосп — 0.10 мкЗв/год
- Полянь — 0.13 мкЗв/год
- ЦПК — 0.10 мкЗв/год
- Кривин — 0.12 мкЗв/год
- Нетішин — 0.11 мкЗв/год
- Острог — 0.10 мкЗв/год
* Природний радіаційний фон може змінюватися у різних регіонах Землі**. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР/год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, у Рівненській — 12 — 12,5 мкР/год.
** Безпечним вважається рівень радіації до величини приблизно 0.5 мікрозіверт на годину (до 50 мікрорентген на годину). — 0.2 мікрозіверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентген на годину) — це найбільш безпечний рівень зовнішнього опромінення тіла людини, коли радіаційний фон у нормі. Верхня межа допустимої потужності дози — приблизно 0.5 мкЗв/год (50 мкР/год).