У США хочуть прийняти 100 тисяч українських біженців

Міністерство внутрішньої безпеки США запустило програму «Об'єднуємося для України», щоб допомогти людям, які шукають тимчасовий притулок через російське вторгнення.

Адміністрація президента Джо Байдена заявляє, що в рамках програми країна прийме до 100 000 українських біженців.

«Об'єднуємося для України» — це частина ширшої ініціативи: програми, яка спрощує процес тимчасового облаштування українських біженців у США. Вона дає можливість для деяких осіб в'їхати й залишитися в країні протягом обмеженого періоду без імміграційної або неімміграційної візи з «невідкладних гуманітарних причин або значної суспільної користі».

Такий статус дають українцям у кожному конкретному випадку. Президент Байден заявив минулого тижня, що така програма «доповнить існуючі правові можливості, доступні для українців, включаючи імміграційні візи та оформлення статусу біженця».

Американські чиновники кажуть: у спілкуванні з переміщеними українцями багато з них розповідали, що шукають безпечне місце для життя під час війни, але не хочуть постійно переселятися за межі України.

Ті, хто приїжджає в США в рамках програми «Об'єднуємося для України», можуть залишитися в країні на термін до двох років.

На відміну від країн ЄС, де українці можуть звернутися за отриманням статусу біженця або тимчасовим притулок напряму, тут такого не передбачено.

Замість цього спонсори, які проживають в США на законних підставах, повинні заповнити форму I-134. Це може зробити фізична або юридична особа. Наприклад, школа або некомерційна організація.

Спонсор повинен погодитися надати фінансову підтримку біженцю і забезпечити його належним житлом, а далі — пройти перевірку на предмет запобігання експлуатації мігрантів. Якщо спонсора схвалять, українець отримає електронний лист від Служби громадянства та імміграції США. Потім треба виконати кілька вимог, включаючи перевірку паспорта та біографії.

Детальніше про програму можна почитати на сайті Посольства України.

Програма відкрита для всіх громадян України, а також їхніх дітей, подружжя та цивільних партнерів, які покинули Україну після 11 лютого 2022 року.

Зверніть увагу. Починаючи з 25 квітня 2022 року громадянам України, які мають намір перетнути сухопутний кордон з США без наявності дійсної візи або без попереднього дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів через програму «Об'єднуємося для України», буде відмовлено у в'їзді та направлено для подачі заявки через додаток.

Скільки часу займе весь процес?

Це поки неясно. Багато залежить від того, скільки людей подасть заявку на участь у програмі. Міністерство внутрішньої безпеки заявило, що процес буде досить швидким, але не може дати ніяких оцінок. Зазвичай для завершення процесу надання статусу біженця в США потрібно від 18 до 24 місяців.

У біженця є 90 днів, щоб в'їхати до США. Вони мають організувати свою подорож самостійно. Перед прибуттям також повинні зробити деякі щеплення і виконати інші вимоги охорони здоров'я.

Опинившись у США, українські біженці мають право подати заяву на отримання дозволу на роботу, і їм пропонується зареєструвати номер соціального страхування.

Громадянам України, які отримали статус тимчасового захисту, можуть подавати документи для оформлення дозволу на працевлаштування.