Уряд підтримав два законопроекти, що припиняють для України дії деяких міжнародних договорів в рамках СНД

Уряд на своєму засіданні підтримав два законопроекти, що припиняють для України дії деяких міжнародних договорів в рамках СНД, а саме:

Угоди про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах – учасницях СНД, яка була укладена ще в 1997 році і втратила свою актуальність.

Конвенції про транснаціональні корпорації, що мала на меті виробничу кооперацію між підприємствами держав – учасниць СНД та яка не відповідає сучасному стану міжнародних торговельно-економічних відносин, а також актуальній євроінтеграційній політиці нашої держави.

Після ухвалення парламентом відповідних законодавчих актів ці угоди втратять чинність для нашої держави.

Крім того, Кабінет Міністрів ухвалив постанову про вихід з Угоди про проведення узгодженої політики в галузі стандартизації, метрології і сертифікації 1992 року. Україна більше не буде представлена в Міждержавній раді із стандартизації, що є міжурядовим органом СНД.

Ці рішення не матимуть жодного негативного впливу на українську економіку, натомість дозволять Україні позбавитися від баласту, що заважає інтеграції до Європейського Союзу.

В умовах повномасштабної війни з росією навіть суто формальні угоди про інтеграцію в рамках СНД повинні бути остаточно розірвані.