Держава запровадила додаткову кредитну підтримку аграріїв в період посівної

Зокрема, вони можуть отримати кредитні кошти до 60 млн грн під 0% терміном на 6 місяців.

Такі кредити вже отримали понад 50 аграріїв Житомирської області. Лише в Ощадбанку, завдяки державній підтримці, фермери Житомирщини змогли залучити необхідне фінансування на суму понад 140 млн гривень. Кредити надаються як на поповнення обігових коштів, так і на придбання техніки.

Після надання усіх необхідних документів підприємець отримує гроші вже за 1−2 дні. Зокрема, Ощадбанк спростив умови кредитування для аграріїв. Необхідною умовою є лише офіційне ведення бізнесу та наявність сільськогосподарських угідь для проведення посівної.

Клієнти-аграрії можуть отримати кредит на придбання агротехніки, засоби захисту рослин, насіння, добрив за ставкою від 0% річних при залученні фінансування в рамках державної програми «Доступні кредити 5−7-9%» або від 0,1% в рамках партнерської програми, якщо позичальник не підпадає під дію державних програм.

Крім того, графік погашення кредиту адаптовано до сезонності бізнесу. Кабінет Міністрів України наприкінці березня розширив порядок видачі с/г виробникам гарантій за кредитами на портфельній основі під закупівлю необхідних їм ресурсів для проведення посівної кампанії у 2022 році, оскільки через військове вторгнення Росії в Україну частина аграріїв втратили обігові кошти для проведення весняних робіт.