Підприємець передав харківським гвардійцям буксирувальні ремені власного виробництва

Бізнесмен і волонтер передав нацгвардійцям півсотні буксирувальних ременів власного виробництва. Ми побували його на підприємстві у Харкові та побачили як вони «народжується».

Передані буксирувальні ремені (їх ще називають тросами) роблять з поліестеру. Легкі, компактні, надійні та міцні, вони витримують вагу 14 тонн, і тому мають знайти широке застосування у військовій сфері. Тим часом цивільні вже оцінили цей продукт, зокрема за кордоном.

«Потреба у таких ременях — поза сумнівом — величезна! Вони міцні та компактні, і завжди під рукою. За великим рахунком, це настільки ж необхідний атрибут, як аптечка чи вогнегасник. Особливо це актуально там, де через бойові дії наша техніка виходить з ладу, і нам її потрібно евакуювати на ремонт», — подякував гвардієць Олег.

Виробник ременів, у свою чергу, розповів, що цей сегмент ринку до війни був незайнятий — наразі ж вже утворилося конкурентне середовище. А призвів до появи цієї інновації випадок.

«Якось мені один комбайнер розповідав, що колись він тягнув свою техніку, і в нього луснув металевий трос, а тоді інших і не було. Він, фактично, прошив кабіну, а водій ледь залишився живим! — розповідає волонтер та бізнесмен Мирон Баран. — Ось так і народилася ідея: всі мало- і великогабаритні вантажівки, забезпечити буксирувальними ременями, які є безпечними, адже, навіть, якщо він порвався, то він нікого не вб’є. До речі, легкові машини, джипи й раніше продавались з такими ременями, але вони не були дуже якісними. Ми ж — компанія, яка робить надпотужні стрічки, і з тих стрічок робимо якісний продукт. Купив водій того чи іншого авто, і він все розуміє, що питання це закрив, і більше до нього повертатися не буде. У нас є ремені здатні витримувати 100 тонн [вага танка 60−70 тонн]».

Мирон сподівається, що його продукт буде максимально корисним для наших бійців. Особливо, враховуючи екстремальні умови війни. Зізнається, що йому дуже болить ситуація у якій опинилась Україна після вторгнення рф, і він навіть платить більше податків, ніж мав би по закону, і закликає до цього інших українських підприємців: «Ми не „там“ [на фронті], у нас є робота, і ми щось заробляємо, ми повинні забезпечувати всім, чим можемо (і чим не можемо) нашу армію. І робити це добре. Я щасливий, що у нас все вийшло. Ми їх доставляємо з 2014 року, у нас друзі були на передовій, і ця вся техніка, яку підбивали чи не їхала, їх тягнули на ремонт, відновлювали. Зараз велика війна, і потреб більше. І ми щасливі, що можемо допомогти нашій армії. Як на мене, то найбільш корисними ці ремені були у мобільних підрозділах, де є джипи, пікапи тощо. Там, дійсно, достатньо 14 тонн для них. Ще є бонус — для всяких дрібничок у кожному буксирувальному ремені є маленький рюкзачок. Можливо, там хлопці будуть зберігати якісь дрібнички, інструменти, щоб вони не валялись по всьому кузову».

Зауважимо, що компанія дуже багато експериментує. З останнього — налагодження виробництва кровоспинних турнікетів. Вже цього тижня підприємство передасть військовим їх 200 штук. В країні, яка воює, і має наразі майже 800 тисяч силовиків, потреба у такій продукції величезна.