Зернова криза може стати шансом для розвитку власної переробної промисловості в Україні — експерт
Зернова криза, яка виникла в світі через блокування росією українських портів, може стати шансом для розвитку власної переробної промисловості в Україні.
Про це заявив кандидат сільськогосподарських наук, багаторічнй керівник науково-виробничого аграрного підприємства, письменник і публіцист Сергій Медвідь.
«Питання не тільки в експорті зерна. Зараз весь експорт перекрито морем через війну. Однак в Україні зависло 20 млн тонн зерна, яке б мали експортувати. Тобто весь світ побачив, що експортуємо сировину. Питання не в тому, що голодує Африка. Питання в тому, що це зерно йшло на переробні підприємства сусідніх країн, де на цьому зерні заробляли. Потім частина його йшла у вигляді борошна в Африку, частина у вигляді макарон йшла в Європу, частина поверталася до нас у вигляді спагеті. Тобто інші держави отримують значні кошти з переробки, які б могли отримати ми, створюючи нові робочі місця та ціни. Тому головне питання в тому, що не можуть зараз вивести зерно з України, пов’язано з тим, що стануть млини та заводи по переробці зерна за кордоном». Потрібно пам’ятати, що коли ми відправимо це зерно на експорт, то нам треба буде повернути ПДВ, а це великі суми грошей", — каже експерт.
За його словами, під прапором ООН це зерно вже б давно вивезли.
" Але на майбутнє треба ставити питання, що ми маємо переробляти частину зерна в Україні. Мають прийнятися закони про те, що якщо зернотрейдер купив 10 млн тонн зерна, то 20% він має переробити тут. Тоді переробляти зерно будуть в Україні. Але в уряді замість цього хочуть підняти податки для працюючих, бо це для них єдиний шлях підняти прибутки. Це непрофесіоналізм та непатріотизм", — підкреслює експерт.